HABER

Sözde "Uşak sıkıyönetim komutanı" hakim karşısında

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde "Uşak sıkıyönetim komutanı" olarak tayin edilen eski jandarma albay Şahin Keskinkılıç'ın yargılandığı davaya devam edildi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde "Uşak sıkıyönetim komutanı" olarak tayin edilen eski jandarma albay Şahin Keskinkılıç, yargılandığı davada savunmasını yaptı.

Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanık Keskinkılıç ve avukatıyla sanık yakınları katıldı.

Mahkeme başkanının dosyaya giren belgeleri okumasının ardından söz alan Keskinkılıç, suçsuz olduğunu, darbe girişimiyle bir ilgisinin bulunmadığını savundu.

Kovuşturma sırasında ailesinin evinde bulunan dijital materyalin kendisiyle ilgisinin bulunmadığını öne süren Keskinkılıç, "Bana ait olmayan bir ikamette yapılan aramada elde edilen dijital belgelerin incelenmesini bekliyorum. Bu incelemenin bir an önce sonuçlanmasını ve hakkımdaki kararın verilmesini talep ediyorum. Suçsuzum, beraat istiyorum." diye konuştu.

Keskinkılıç, duruşma savcısının, sözde atama listesinde "Uşak sıkıyönetim komutanı" olarak tayin edilmesinin nedenini sorması üzerine, "Ben 10 aylık bir albayım. Daha yeniyim. Bu işi sulandırmak için listeye adımın eklendiğini düşünüyorum." dedi.

Sanık avukatı da müvekkilinin darbe girişimiyle ilgisinin bulunmadığını öne sürdü ve beraat istedi.

Mahkeme heyeti, beyanların ardından dosyadaki eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön