HABER

SP liderinden CHP, yeni parti ve Gül yorumu

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, CHP'nin AİHM'e gitmesi için 'Hukuk için her yol denenir, yanlış olduğunu söyleyemem' dedi. Karamollaoğlu, Abdullah Gül ile ilgili ortaya atılan iddialara da yanıt verdi. Abdullah Gül'ün bir parti kurma hazırlığı içinde olduğu ya da Saadet Partisi'nin başına geçeceği gibi söylentilerin çıktığını ifade eden Karamollaoğlu, bunların hepsinin partinin önünü kesmek isteyenler tarafından çıkarılan dedikodular olduğunu söyledi.

SP liderinden CHP, yeni parti ve Gül yorumu

Habertürk'ten Kübra Par'a konuşan Karamollaoğlu, referanduma ilişkin mühürsüz oy pusulası tartışması için "Türkiye’deki en önemli meselelerden biri, adalete güvensizlik. YSK’nın bu konudaki tavrı, beni endişelendirdi. Güvenim kayboldu. Meselenin ne olduğunu araştırmadan acele bir karar verdiler. Hiç kimse kanunun üzerinde değildir. Kanun, “Mühürsüz oy pusulaları geçersizdir” diyor. YSK burada fahiş bir yaklaşım hatası sergiledi. Gerekçeleri kabul edilebilir değil. Ancak bu mesele Anayasa Mahkemesi’ne giderek de çözülmez. Anamuhalefet YSK hâkimleri hakkında suç duyurusunda bulunabilirdi" dedi.

Karamollaoğlu 'CHP’nin AİHM’ye gitme kararını nasıl karşılıyorsunuz?' sorusunu ise şöyle yanıtladı: "Gidebilir, “Gitmesin” diyemem. Efendim, “Türkiye’yi şikâyet ediyorsunuz” diyorlar. Zamanında AK Partililer de bunu yaptılar. Hukuk içinde her yol denenir. Yanlış olduğunu söyleyemem"

Karamollaoğlu, Saadet Partisi'nin bundan sonra siyasette çok etkili olacağı görüşünde.

YENİ PARTİ VE GÜL SÖYLENTİLERİ

SP lideri "Önümüzdeki günlerde merkez sağdan yeni bir parti çıkması ihtimali var mı?" sorusuna ise şöyle yanıtladı:

Abdullah Gül’ün bir parti kurma hazırlığı içinde olduğu ya da Saadet Partisi’nin başına geçeceği gibi söylentiler çıktı...Bunların hepsi partimizin önünü kesmek isteyenlerin çıkardığı dedikodular. Ne yeni bir parti kurulabilir ne bizim karşımıza kimse çıkabilir.

NEDEN?

"Zaman yok. Seçim geliyor. Önümüzdeki seçimde yeni kurulan parti teşkilatlanacak, bir de etrafına insan toplayacak. Bu mümkün değil. Samimi olarak arayış içindelerse, bize gelmekten başka çareleri yok. Bunu kimseyi küçümsemek için de söylemiyorum. Eğer 3-4 senelik zaman olsaydı, denenirdi. Artık kimse bu riske giremez. Yeni parti kurulması imkânsız, oyalanmayıp bize katılsınlar"

KAPINIZI ÇALAN VAR MI PEKİ?

Tahmin edeceğinizden daha fazla insanla konuşuyoruz ama “Gelip size katılırız” diyenlerin üzerinde henüz durmuyoruz.

AK PARTİLİ OLANLAR DA VAR MI?

AK Partili olan da var, başka partili olan da çok var. Sosyal demokratı da var, yenilikçisi de var, gelenekçisi de var, milliyetçisi de var.

Geri Dön