HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Spotify birlikte dinleme nasıl yapılır? Spotify beraber dinleme

Dijital dünyadaki gelişmeler ve yenilikler sayesinde günümüzde internet üzerinden müzik dinlemek epey kolaydır. Yine günümüzde sanal ortamda müzik dinleme avantajı sağlayan birçok uygulama ve program vardır. Spotify da kullanıcıların müzik dinlemesine imkân tanıyan bir dijital müzik platformu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu müzik platformu aynı zamanda kullanıcılara başkalarıyla eş zamanlı müzik dinleme fırsatını da sunmaktadır. Peki, Spotify birlikte dinleme nasıl yapılır?

Spotify birlikte dinleme nasıl yapılır? Spotify beraber dinleme

İnsanlar herhangi bir işle uğraşırken, otobüste giderken veya yolda yürürken müzik dinleyebilmektedir. Müzik dinlenmesine olanak veren ise birçok farklı platform ve uygulama mevcuttur. Spotify uygulaması da kullanıcılara müzik içeriği sunan müzik uygulamalarından biridir. Bu müzik uygulamasından ücretsiz bir şekilde veya üyelik satın alınarak yararlanılmaktadır. Bu uygulama insanların aynı müziği aynı anda dinlemesine de olanak tanımaktadır.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Spotify birlikte dinleme nasıl yapılır?

Dünya genelinde popüler olan müzik platformlarından biri de Spotify'dır. Spotify müzik uygulamasına üye olunmadan da müzik dinlenebilir. Ancak üye olunmadığında bazı özelliklere sınırlı erişim olabilmektedir. Bu özelliklere erişebilmek için ise Spotify Premium gibi üyeliğe geçiş yapılabilmektedir. Ayrıca Spotify Jam ile birlikte Spotify birlikte dinleme özelliği de sunmaktadır.

Spotify Jam nedir?

Spotify'da insanlar başkalarıyla eş zamanlı olarak aynı müziği de dinleyebilmektedir. Spotify beraber dinleme özelliği sayesinde insanlar seçtikleri müzikleri başkalarıyla da paylaşabilmektedir. Bu özellik Spotify Jam ismiyle de bilinmektedir. Gerek IOS işletim sistemine gerekse Android işletim sistemine sahip olan cihazlar dışında masaüstü bilgisayarlarda da bu özellik kullanılabilmektedir.

Spotify Jam nasıl yapılır?

Spotify müzik uygulamasının insanlara sunduğu birçok farklı özellik bulunmaktadır. Spotify Jam özelliği de bu özellikler arasında yer almaktadır. Bir kişinin bir başka kişiyi davet etmesiyle çalışan bu özellik sayesinde kişiler gerçek zamanlı aynı müziği dinleme fırsatını yakalamaktadır. Bu özellikten faydalanabilmek için her 2 kişinin de Premium üyeliğe sahip olması kritik bir noktadır. Spotify Jam özelliğini kullanmak için izlenmesi gereken adımlar ise genel olarak şöyledir:

  • Öncelikli olarak cihazlarınızda Spotify uygulamasını açınız.
  • Ardından seçtiğiniz ya da oluşturduğunuz bir çalma listesinde veya şarkıda üç noktaya dokununuz ya da sağ tıklayınız.
  • Sonrasında “Jam Başlat” kısmına basınız.
  • Ardından “Davet Et” bölümüne tıklayarak devam ediniz.
  • Karşınıza bir başkasını davet edebilmeniz için bir “QR kodu” çıkacaktır.
  • Bu kodu seçtiğiniz diğer kişiye göndererek aynı müziği ya da çalma listesini dinleyebilirsiniz veya "Bağlantıyı paylaş" seçeneğine tıklayıp diğer kişiye göndererek de birlikte dinleme yapabilirsiniz.

En Çok Aranan Haberler