Suikastçi polisin ailesi cenazesini istemedi: Kimsesizler mezarlığına gömün

Rus Büyükelçi Karlov'a suikast düzenleyen Mevlüt Mert Altıntaş'ın babası Esrafil ve annesi Hamidiye Altıntaş'ın, "Cenazeyi Söke'ye de getirmeyin, kimsesizler mezarlığına gömün" dediği belirtildi.

Suikastçi polisin ailesi cenazesini istemedi: Kimsesizler mezarlığına gömün

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik suikasttan sonra gözaltına alınıp 2 gün sorgulandıktan sonra serbest bırakılan saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş'ın babası Esrafil ve annesi Hamidiye Altıntaş, "Benim, başımı öne eğdiren, düşmanlık yapan bir oğlum yok. Cenazeyi Söke'ye de getirmeyin, kimsesizler mezarlığına gömün" dedi.

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik suikasttan sonra gözaltına alınıp 2 gün sorgulandıktan sonra serbest bırakılan baba Esrafil ve anne Hamidiye Altıntaş, Aydın Söke'den ayrılıp bir akrabalarının yanına gitti. Altıntaş'ın dayısı Hasan Furuncu, kimse ile görüşmeyen ve telefonlara çıkmayan anne ve babanın cenazeyi istemediğini söyledi.

'BENİM BAŞIMI ÖNE EĞDİREN BİR OĞLUM YOK'

Habertürk'den Mehmet İnmez'e konuşan Furuncu, "Anne, ‘Benim, başımı öne eğdiren, düşmanlık yapan bir oğlum yok. Cenazeyi Söke'ye de getirmeyin, kimsesizler mezarlığına gömün' diyor. Hiçbir anne vatan haini doğurmaz, sonradan vatan haini olur. Aile olarak FETÖ'ye karşıyız" dedi. Soruşturma kapsamında gözaltına alınıp serbest bırakılan dayı Furuncu, Altıntaş'ın anne ve babasının sözlerini şöyle aktardı:

"Biz devletimizi ve milletimizi seven insanlarız. Oğlumuzun bir terör örgütüyle bağlantısı olacağını bilmiyorduk. Büyüttüğümüz oğlumuzun böyle biri olacağını bilemezdik. FETÖ ile bağlantısı olduğunu bilsek ihbar ederdik. Hem vatanımızı hem oğlumuzu kurtarırdık. Onu bu hale getirenlerin ciğerleri yansın."

‘ARAPÇA BİLMEZDİ, BEYNİNİ YIKAMIŞLAR'

Hasan Furuncu, olay sonrası görüntüleri izlediğini ve şok geçirdiğini de ifade etti. Furuncu, "İzlerken ‘Bu Mert olamaz' dedim. O kadar profesyonelleştirilmiş. O konuşmayı okumak için bile günlerce çalışmıştır. 5 vakit namaz kılan biriydi ama Arapça bilmiyordu. Arapça konuşmak için dahi çalışmış. Hiç takım elbise giymezdi" diye konuştu.

3 ay önce Kuşadası'na gelen yeğeninin siyasi konularla ilgili hiç konuşmadığını dile getiren dayı, "Evde FETÖ'nün kesinlikle adı geçmezdi. Biz siyasi düşüncemizi söylerken, hiç yorum yapmıyordu. Demek ki çok iyi gizlemişler ve beynini yıkamışlar" yorumunu yaptı.

Furuncu, "Sakin ve içine kapalı biriydi. İddia edildiği gibi kesinlikle Körfez Dershanesi'ne gitmedi ve burs almadı. Terör örgütleri, polis okulunda beynini yıkamış. Devlet oradaki yapılanmayı çözerse, Mert'in arkasındaki bağlantılar da ortaya çıkar" ifadesini kullanarak her zaman devletin yanında olduklarını kaydetti.

‘KEŞKE CANLI ELE GEÇİRİLSEYDİ'

Hasan Furuncu, yeğeninin ölü olarak ele geçirilmesiyle ilgili olarak da "Ben bu işin uzmanı değilim. Keşke yaralı ele geçirilseydi, konuşturulup arkasındaki bağlantılar, onu kullananlar ortaya çıkarılsaydı. Bana anlatılanlara göre, kendini öldürtmek için elinden geleni yapmış" değerlendirmesinde bulundu.

Dayı Hasan Furuncu, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ bağlantısı olduğu gerekçesiyle kapatılan Özel Ata Ortaokulu'nda müdürlük yapmasına ilişkin de şunları söyledi:

"FETÖ'ye ait olduğu için kapatılan bir okulda 1 yıl müdürlük yaptığım için beni gözaltına alıp bıraktılar. Örgütle bağlantım hiç olmadı, ben sadece okul müdürlüğü yaptım. Milliyetçi biriyim ve herkes benim FETÖ düşmanı olduğumu bilir."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Ben Görevden Atılan Memurların Yüzde 90'ın Fetö İle Alakalı Olduğunu Düşünmüyorum Yüzde 10'luk Kesimi OluşturanHainler İncin Binlerce Devlet Memuru Görevinden Oldu Yuvaları Dağıldı Bunca Ahın Altından Kimse Kalkamaz Dünyada'da Hesap Verir Ahiret'tede Zaten Yüzbini Geçen Polis,Asker ve Öğretmen ve Memur Fetönün Yolundan Gitseler Darbe Gerçekleşirdi.Bence Bunlar Alt Tabaka Yani Samimice İnanmış Yaptıkları Yardımların İhtiyaç Sahiplerine Gittiğini Sanan İnsanlar.Ve Yüzde 90'da Akpartili Bence Fetö Soruşturmaları Yanlış Tutuklatan Fetöcü,Tutuklanan Fetöcü,Onu Yargılayan Fetöcü Kararı Veren Fetöcü
Nasıl kahbece arkadan silahsız bir insanı vurur bir türk polisi teröristi bile teslim ol diyerek uyarmaya canını almamak için uğraşırken böyle bir kalleşliği türk polisine yaptırdılar yazıklar olsun sana adi insan kimin emriyle bu kadar cani olabildiysen onları da sırtından vuran hainler elbette yetişir gün ola harman ola
bu adam mutlaka canlı ele geçirilmeli ve ayrıntılı bir beyin taraması yapılmalıydı, çok ilginç sonuçlara ulaşılabilirdi. çünkü olay bir beyin yönetimi olayı. bu herifi kullananlar kamuoyunu meşgul etmek ve kendi güçlerini göstermek için onun canlı ele geçirilmesini istemiş olabilirler, aksi halde olay olduktan sonra herif tabancayı kendi başına dayar intihar ederdi.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler