Süleyman Soylu'dan Muharrem İnce'ye: Apoletleri söker Demirtaş’ın omzuna takarsın

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’yi eleştirerek, "Çıkmış, Cumhurbaşkanımızın yemeğine Zeytin Dalı Operasyonu’nun kahramanı olan Metin Temel Paşa kalkmış alkışlamış diye Muharrem İnce efendi ’senin apoletlerini sökerim’ diyor. Sen çivi dahi sökemezsin de öyle bir yeteneğin yok da senin. Benim ona bir tavsiyem var, hafif şerefliysen o kahramanın apoletlerini söker, sana yakıştığı şekilde Demirtaş’ın omzuna takarsın onları." dedi.

Süleyman Soylu'dan Muharrem İnce'ye: Apoletleri söker Demirtaş’ın omzuna takarsın

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, seçim çalışmaları kapsamında Fatih’te ziyaretlerde bulundu. Teravih namazını Fatih Camisi’nde kılan Soylu, ardından burada vatandaşlara hitap etti.

Diyarbakır’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile iftar programına katıldığını ve kendisinin Fatihlilere selam gönderdiğini ifade eden Soylu,

"Bizim memleketimiz çok çekti, bu ülkede Başbakan asıldı, hiç kimseye ağzını açtırmadılar. Bu ülkede insanları, kıyafetlerinden dolayı sen başı açıksın, sen başı örtülüsün diye bir ayrımla karşı karşıya bıraktılar. Biz, 21. yüzyılın başına kadar tam 300 yıl boyunca bu ülkede bizi gerileme dönemine mahkum ettiler." dedi.

Soylu, terörle mücadele edildiğini belirterek, şunları kaydetti: "Terörle mücadele ediyoruz. Bir taraftan PKK, bir taraftan DEAŞ, bir taraftan FETÖ, bir taraftan DHKP-C ve bilumum terör örgütleri var. Etrafımızdaki coğrafya ateş çemberi olsa da terör örgütleriyle mücadele ediyoruz. Bir taraftan uyuşturucuyla mücadele ediyoruz. Bilmenizi isterim, terörle nasıl başarılı bir şekilde mücadele ettiysek, uyuşturucuyla da aynı şekilde mücadele ediyoruz. Sadece Ocak ayından bugüne kadar hani ben bir söz söyledim de bazıları bana burun kıvırdılar ya, ’bir İçişleri Bakanı böyle bir şey mi söyler mi? Bundan sonra olacakların mes’ulü sensin’ diye. Evet ben mes’uliyeti üzerime alıyorum. Ne olacak? Ocak ayından bugüne kadar tam 8 bin tane uyuşturucu satıcısını, o bize kabahat bulanlara inat bir şekilde kodese tıkıverdik, geçen sene de 21 bin kişiyi. İstanbul için söylüyorum, bütün arkadaşlarım bu konuda seferberler, bu uyuşturucunun belini kıracağız ve bunu İstanbul’dan da Türkiye’den de kazıyacağız. Kolumu tutan çok anne, baba oldu, evlatlarının karşı karşıya kaldığı durumla ilgili çaresizliğini çok anlatanlar oldu. 2016’da yakalanan toplam uyuşturucu miktarı 5 bin kilo, şimdi ilk 5 ayda yakalanan uyuşturucu miktarı 8 bin kilo."

"HAFİF ŞEREFLİYSEN..."

İçişleri Bakanı Soylu, HDP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş’ın hapisten çıkması gerektiği yönünde söylemler olduğunu belirterek, "Diyorlar ki ’Demirtaş hapisten çıksın.’ Kim söylüyor bunu, rahmetli Erbakan Hoca’mızın partisinin başındaki bey söylüyor. Kim söylüyor bunu, Muharrem İnce söylüyor, kim söylüyor bunu Meral Akşener söylüyor. 6-7 Ekim olaylarında bu ülkede ne oldu? 6-7 Ekim olaylarında 53 kişinin katline kim sebebiyet teşkil etti. Peki Yasin Börü’ye biz bu nasıl anlatırız?" diye konuştu. CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye eleştirilerde bulunan Soylu, şunları kaydetti: "Çıkmış, Cumhurbaşkanımızın yemeğine Zeytin Dalı Operasyonu’nun kahramanı olan Metin Temel Paşa kalkmış alkışlamış diye Muharrem İnce efendi ’senin apoletlerini sökerim’ diyor. Sen çivi dahi sökemezsin de öyle bir yeteneğin yok da senin. Benim ona bir tavsiyem var, hafif şerefliysen o kahramanın apoletlerini söker, sana yakıştığı şekilde Demirtaş’ın omzuna takarsın onları."

Soylu, konuşmasının ardından vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 85 yorum
az bile söylemiş süleyman reis
sen bir sus,,paçalarından yolsuzluk akıyor dediğin adamın emrine nasıl girdin,,sahibinin sesi gibi herkesi azarlıyor,tehdit ediyorsun
SİZLER İLKER BAŞBUGUN APOLETİNİ SÖKÜP. SÖZDE BARIŞ DİYE BÜTÜN PKKLILARI HABURDAN ALDINIZ. SİZLER O ZAMAN BİZE FAŞİST DİYORDUNUZ. ŞİMDİDE PKKLI. BU MEMLEKET SİZLER KADAR YÜZSÜZÜNÜ GÖRMEDİ
lafı otuturmușsun
Ucuz siyasetçi
Saçma sapan ifadeler
konuştukça batıyorsun sülüman
chpnin niyetini belli ettirme bakanım
LAF OLA TORBA DOLA, HELE BAKIN ŞUNA, TALHSİZ ÜLKEMİN BAKANI. AH AH AH.
Süleyman Soylu Muharrem İnce dediki tarafsız olmadığı için sökeceğim lakin senin yakın zamanda RTE hakkında söylediklerini herkes biliyor.Varsın Şeref bizle yaşasın.Cumhurbaşkanımız Muharrem İnce.
yahu içişleri bakanımız görevini yap muhalefetle muhattap olmak senin görevin degil işine bak
adamsın sülüman
Sayın Soylu. Siz Ergenekon tiyatrosunda söktüğünüz apoletleri nereye taktınız?
Şereften bahsedecek en son kişi sensin.
süleyman soylu şeref demiş kendisin de olmadığı için bilemiyor tabi ne olduğunu. youtube'dan açın izleyin süleyman soyluyu akp için neler demiş zamanın da şimdi nasıl yalaka olmuş.
ilker Başbuğ'a terörst diyin.Engin Alan'ı kumpasa getirin.Konu dalkavuklarınız olunca sahiplenmekten bahsedin.Hadi ordan!
Yaw bir sus senin ne soyledigin başbakan icin hala milettin aklinda duruyor.taaaa 1960 lari anlatma biktik artik.
yanlış bir şey söylemiyor be adam zor değil bikez olsun hakvermek
sende hdp ye 80 milyon ayrdım yaparsın . UTANIN utanın genel kurmay başkanını ayakçı gibi gül ün evine yolladınız UTAN Pis herif !
Yaw he yaw heeee! Bıktık usandık kardeşim yeter artık ya herkesi terörle itham etmenizden!!
senin bu söylediğin koyunlarda inanmaz soysluz bey
Siz bütün apoletleri FETÖ ye teslim ettiniz. Şiödi o pisliğin içinde debeleşiyorsunuz. Açılım diyerek teröristleri ülkemize soktunuz, binlerce şehit verdik sırf bu yüzden. Daha neyi konuşuyorsunuz?
pkk lıların ifadesi ile genelkurmay başkanı İlker Başbuğu hapse atan siz değilmiydiniz de şimdi böyle sallıyorsunuz
Siz zamanında Ergenekon ve balyozla şerefli generallerinkini söküp fetöye taktınız. Ona ne demeli ??? Susun konusmayın artık
sizin koskoca orduyu dağıtıp fetöşe taktığınız gibimi.
de get ya konuşmak için konuşuyorsun
sn ince şerefli ve namuslu bir insan ve o asker mevcut cumhurbaşkanı sn inceyi eleştirirken alkışlıyorsa kusurabakmayın o apoletleri bal gibi de söker
Sayın Soylu kabul etsinler veya etmesinler sen mertsin adamsın!
ağzınıza artık bu saldırgan kelimeler hiç yakışmıyor,hayırdır bu agresiflik seçimi mi kaybediyorsunuz,bence siz biraz omurgalıysanız istifa ederdiniz hükümet olarak,bakın ispanya da yolsuzluk dedikodusu çıktı adam anında istifa etti,biraz o erdemi taşıyın,türkiyeyi yiyip bitirrdiniz
bakanım şehit var içişleri karışık nezaman düzelticeksin bu durumu.
@mimar.murattabak Durumda bir şey yok pkk devam mı etsin istiyorsun ülke savaşıyor . aklınla dalga geçtiğini zannediyorsun. sen bu ülke için ölebilirmisin hayır kaçabilirsin . hamurişi seni
adam gibi adamsın sayın SOYLU
Eee siz güneydoğuda devleti ortadan kaldırıp pekakalılara devretmiştiniz ya bırak ince'de apolet söksün. Hiç olmazsa devleti Türk silahlı kuvvetlerini arkasından vurmuyor. Teröristlere madara etmiyor. Kozmik odasını fetoculara işgal ettirmiyor. Kumpas attırmıyor. Terörist ilan etmiyor. Dimi..
sana bir öZgüven geldi anlamiyorum ama tarih seni ve eski konusmalarini unutmayacak
boş bu adam
Yalanlık parayla değil.
adamın dibisin sayın Süleyman SOYLU seni merak edenler kendi geçmişlerini okusunlar haaa bu ülkede cumhuriyeti kurduk diyen zihniyet mümkünse Boraltan Köprüsünün hikayesini okusunlar. şarkılarını dinlesinler. cünki onlar geçmişlerinden bi haber !. Komtanlarımızın rütbelerini sökeceklermiş bu millet sizi linç eder eski türkiye yok sizin karşınızda o devir sizden sonra kapandı cumhuriyeti biz kurduk diyen bebelere sesleniyorum osmanlı bu topraklara can vermeseydi siz hangi cumhuriyeti kuracaktınız. Hayinsiniz Aslınızı geçmişinizi inkaar ediyorsunuz.
Allahın mekanında siyaset mi olur..Söylediğinde laf mı şimdi senin..Zamanında ak partiye demediğini bırakmıyordun..ne oldu ..
herkes kimin ne olduğunu anladı bir siz siz anlamadiniz
adamsın
sen yorum yapmaya bile değmezsin
Suleyman soylu adamsın.Devlet adamı
Diğer Haberler