HABER

Surface Laptop özellikleri neler? Windows 10 S ne zaman indirilecek ve ücretsiz mi?

Microsoft’un tanıttığı Surface Laptop’un özellikleri nedir? Surface Laptop’un fiyatları, özellikleri ve Surface Laptop ile sunulacak olan Windows 10 S ne zaman indirilebilir? Surface Laptop fiyatları biraz cep yakacak. Ancak Windows 10 S’in hafif bir sürüm olması beğeniyle karşılandı.

Surface Laptop özellikleri neler? Windows 10 S ne zaman indirilecek ve ücretsiz mi?

Microsoft, 1 yılın ardından hafif-eğitim odaklı Surface Laptop modelini tanıttı. 14 saatlik bir pil performansına sahip olan model, Intel’in Kaby Lake nesili, i5 ve i7 işlemcilerini kullanacak. Kaby Lake nesilinin en büyük getirisi olan laptoplardaki şarj performansı nedeniyle, ortalama 8-10 saatlik bir performans sergileyebilecek donanımlara sahip olan Surface Laptop’un pil performansı 14 saatlere çıkarıldı.

Microsoft kendisiyle ters düşüyor

Windows 10 ortağı olan üreticilere her zaman “hibrit PC üretin” tavsiyesini sunan Microsoft, bu sefer kendisi dizüstü formunda bilgisayar geliştirmiş. Bununla ilgili bol bol eleştirilen Microsoft’un Surface Book satışları epey etkilendi. Ekran orantıları Surface Book gibi sıkıntılı değil. Geometrik açıdan bazı problemlere sahne olan geçmiş sürüm laptoptaki hatalar, Surface Laptop’ta yok. 13.5” PixelSense prensibi kullanılan Surface Laptop, 3:2 görüntü formatıyla çalışacak. Ekranın panel teknolojisi ise 1080p panel, 3 milyon px. sunulacak.

Microsoft, Surface Laptop ile MacBook’un kitlesi olan kurumsal müşteriler, masaüstü yayıncılık ile ilgilenenler ve eğitim sektörünü hedef aldı. Özellikle, PC’nin beraberinde sunulacağı işletim sistemi daha çok eğitim ağırlıklı bir işletim sistemi veriyonu olmuş.

Windows 10 S Nedir, ne zaman indirilebilir, ücretsiz mi?

Windows 10 S henüz piyasaya sürülmedi. Windows 10 S isimi muhtemelen standart kod isimlerinden bir tanesi, zira S’in yerine ‘Cloud’ isiminin geçeceği düşünülüyor. Microsoft, bu işletim sistemini Windows 10 Enterprise vs gibi yüklü bir işletim sistemi olarak değil, RT benzeri bir işletim sistemi olarak geliştirdi. Sadece Windows Store uygulamaları ve programları çalışacak. Tabiki buna Office 365 yazılımları da dahil. Ayrıca iyi bir haber; Windows 10 S kullanan kullanıcılara Minecraft’ın yeni sürümü hediye edilecek. Öğrencileri etkilemek için iyi bir yol.

Windows 10 S ne zaman çıkacak? Windows 10 S Fiyatı ne kadar?

Windows 10’un yeni sürümü, Windows 10 Cloud veya S, yazın piyasaya sürülecek. Microsoft, bu sürüm için bir fiyatlandırma ayarlamış ancak herhangi bir test dönemi olacak mı belli değil. Windows 10 S’in fiyatı 190 dolar olarak ayarlanmış.

Geri Dön