Suudi Arabistan'dan Suriye yorumu: Ders alacaklar mı göreceğiz

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr, ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye operasyonuyla ilgili "Suriye rejimi ders alacak mı almayacak mı göreceğiz" dedi.

Suudi Arabistan'dan Suriye yorumu: Ders alacaklar mı göreceğiz

Suudi Arabistan'ın Zahran kentindeki Kral Abdülaziz Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen 29. Arap Birliği Zirvesi'nin kapanışının ardından basın toplantısı düzenleyen Cubeyr, ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye operasyonuyla ilgili sorusuna ilişkin, "Suriye rejimi bu uygulamalardan ders alacak mı almayacak mı ya da barış müzakerelerinde ilerleme kaydedilecek mi göreceğiz" ifadelerini kullandı.

Suriye'de siyasi sürecin devam etmesini ve Suriye halkının sıkıntılarını bitirecek şekilde neticelenmesini umduklarını dile getiren Cubeyr, Arap Birliği Zirvesi'nden yapılan açıklamada da buna işaret ettiklerini söyledi.

ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye rejimine yönelik saldırısı kapsamında başkent Şam yakınında bir kimyasal silah araştırma merkezi, Humus'un batısında yer alan bir kimyasal silah deposu ile kimyasal silahlarla ilişkili bir komuta merkezinin vurulduğu açıklanmıştı.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Araplar tarihin her anında olduğu gibi satışta
arabistana niye kızıyosunuz sizin reisiniz demedi mi az bile yaptınız diye
tüm arapları kast eden yorumlar baştan sona hata olur suudlar demek daha doğru
Bu isler parayla deyil sirayla suudi sira sanada gelecek bu gidisle merak etme
Ortadoğunun geleneksel tepkisi. Elin biri gelir seni vurur bunlar birbirlerini suçlar. Muhaliflere biz destek veriyoruz İran, Rusya vermiyor. Suriye Rejimine İran,Rusya destek veriyor biz vermiyoruz. YPG ise avrupa ve abd tarafından destekleniyor. Tablo gayet açık. abd ve rusya kazanıyor. Rusya tarihinde ilk defa sıcak denizlere resmen indi.
Bazı insanlar aarrrrrr olur ama Saud gibi arrr insan yüryüzünde bulmak zor!
Diğer Haberler