HABER

Taksim Gezi Parkı'nda nöbetçi gruba müdahale!

Taksim Gezi Parkı'nda üç gündür park alanında eylem yapan gruba polis müdahale etti. Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in gelmesiyle makinalar durdu, polis çekildi ve park eylemcilere kaldı.

Taksim Gezi Parkı'nda nöbetçi gruba müdahale!

Taksim Gezi Parkı'nda nöbetçi gruba müdahale! Çevik kuvvet ekipleri sabah saat 05:00 sıralarında TOMA aracıyla Taksim Gezi Parkı'na girerek 3 gündür burada eylem yapan göstericilere müdahale etti. Slogan atarak direnen göstericilere polis biber gazı sıktı. Polisler eylemcilerin çadırlarını alandan toplayarak uzaklaştırdı.

[

](http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/polis-gezide-mudahale-etti-polis-geziye-girdi-sirri-sureyya-yine-geldi/11934/1645862/)

Taksim Gezi Parkı'nda bazı çadırlar yandı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yanan çadırları söndürdü. Atılan biber gazlarından çevredeki vatandaşlar ve basın mensupları da etkilendi. Bu arada Taksim Gezi Parkı Çıkışı Valilik karararıyla kapatıldı. 2 gün önce olduğu gibi milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in gelmesiyle makinalar durdu, polis çekildi ve park eylemcilere kaldı.

Taksim Gezi Parkı'nda YIKIMA BAŞLANDI

Polisin eylemcileri dağıtmasının ardından iş makineleriyle parkta çalışma başlatıldı. Taksim Gezi Parkı'nda iş makinesinin önüne yatan bir eylemci güçlükle kaldırıldı. Polislerin güvenlik çemberine aldığı alanda 3 adet iş makinesi çalışmalara devam etti.

ÖNDER YİNE İŞ MAKİNALARININ ÖNÜNE ATLADI, ÇALIŞMALARI DURDURDU

BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Sürreya Önder Taksim Gezi Parkı'nda ki harfiyat alanına girerek iş makinalarının önüne geçti. Bunun üzerine iş makinaları çalışamalarını durdurdu. Polis yetkilileri Önder'i ikna etmeye çalışıyor. BDP'li Önder, yıkımın başladığı ilk gün de makinaların önünde durmuş ve yıkımı engellemişti. BDP'li Önder, Twitter hesabında da ''Taksim Gezi parkındayım. Nefes hakkını savunanlar buraya'' diye herkesi Taksim'e çağırdı.

Taksim Gezi Parkı'nda GERGİNLİK SÜRÜYOR

Eylemciler tekrar Taksim Gezi Parkı'nın etrafından toplanmaya başladı. Çevik Kuvvet ekipleri ise parkın etrafın güvenlik önlemleri aldı. Slogan atan eylemcilerle polis arasında zaman zaman gergin anlar yaşanıyor.

KILIÇDAROĞLU DA DESTEK VERMİŞTİ

Taksim Gezi Parkı'nın yıkılarak Topçu Kışlası projesinin gerçekleştirilecek olmasını protesto eden gruba, dün akşam saatlerinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da alana giderek destek vermişti.

BAŞBAKAN 'KARAR VERDİK, UYGULAYACAĞIZ' DEMİŞTİ

Dün Başbakan Erdoğan, 3. Köprü'nün temel atma töreninde de Taksim Gezi Parkı'nda eylem yapanlar için ''Ne yaparsanız yapın. Orası için karar verdik, uygulayacağız'' demişti. DHA

[

**

**](http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/gezi-parkinda-nobet-tutan-gruba-mudahale/11941/1645268)[Tüm haberler](https://www.mynet.com/haber)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler