HABER

"Taksim'de esnafı kullanmak istediler"

Gürsel Tekin, Taksim'de dün yaşanan olayları değerlendirerek, "Esnafı kullanmak istediler. Esnaf çok duyarlı davrandı. Bir kısmı magandalığı tercih etti. Olabilir. O da onun tercihidir" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, partisinin Kadıköy İlçe Başkanlığı'nda bir basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Gezi Parkı eylemi sonrasında Başbakan'ı provokasyon yapmakla suçlayan Tekin, "Camide içki içildiği söylendi. Çok namuslu bir din adamı 'hayır böyle bir şey olmadı' dedi. Başbakan'a verilebilecek en iyi cevabı o din adamı verdiği için kendisine teşekkür ediyorum'' dedi. Gezi Parkı protestoları ile ilgili her türlü provokasyonun yapıldığını ifade eden Tekin şöyle konuştu: "Şimdi bir yandaş aracılığıyla esnafı kışkırtmaya çalışıyorlar.

Aldığımız duyuma göre bu kışkırtmayı kısa adı adı TESKOMB olan kuruluşa yaptıracaklar. Yani, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği. Bu kuruluş büyük bir kampanya düzenliyor. Kampanya pazartesi günü Taksim Meydanı’nda düzenlenecek. 'Gezi eylemlerine son, esnaf yüzde yüz zararda' gibi benzer sloganlarla. Profesyonel bir reklam şirketiyle anlaşmışlar. Kampanyanın İngilizce versiyonu da tasarlanmış. Bu kuruluşun Başkanı Kadir Akgün. Önceki dönem Yozgat AK Parti Milletvekili. Bunu özellikle kamuoyuna açıklamak istiyoruz". Gürsel Tekin, dün akşam Taksim'de yaşanan olaylarla ilgili olarak şunları söyledi: "Esnafı kullanmak istediler. Esnaf çok duyarlı davrandı. Bir kısmı da magandalığı tercih etti. Olabilir o da onun tercihidir. Şimdi burada bu eli sopalı insanları organize edemeyince bir başka yöntem uygulamak istediler. Sözde bir Sivil Toplum Örgütü, kendisinin eski milletvekiliyle esnafın mağduriyetini giderecekmiş. Bana bir şehir gösterin dünyada herhangi bir şehir. 250 tane AVM'si olan bir tek şehir var. O da İstanbul. Onun mimarı da Tayyip Erdoğan'dır". İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
esnafı kullanmak isteyenler sizlersiniz..yalan konuşma..niye şehir dışında yapmıyosunuz toplantılarınızı, protestolarınızı, eylemlerinizi...oralara gelmiyomu kameralar, geliyo..ama işinize gelmiyo tabi..polisle çatışmadan, su gaz sıkılmadan, sükunet içinde bir eylem sizin yapınıza aykırı..illa ki kaos olacak, esnaf, vatandaş, sürücü bezdirilecek, çatışılacak...yoksa taksim ısrarının başka bir açıklaması olabilir mi...ama unutma siz ne kadar davanıza sahipseniz, esnafta o kadar ekmeğine sahip..yarın palaların yerini silahlar alırda gençler ölürse sorumlusu sizsiniz..unutma..
çok doğru üstad. Bu eylemciler neden kazlıçeşmeye gitmiyor ki. Sıkıysa gidin bakalım 500 kişi sizinle gelecek mi?
Ne üzülüyon gürsel sende iktidara gelince kapatırsın olur biter. Hatta seçim kampanyalarında AVM leri kapatcam dersin milletde sana koşarak gelir. Böyle bir fırsat için sevin işte.
GÜRSEL.SEN TAKSİM ESNAFINI.KANDIRDIĞINIZ VE CHP OLARA SÜREKLİ SÖMÜRDÜGÜNÙZ.ÜNİVERSTELİ GENÇLERLE VE KESK DİSK GİBİ CHP MİLİTANI OLMUŞ.SENDİKALARLA..KARIŞTIRDIN.
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler