HABER

Tarihi değiştirebilecek fotoğraf!

ABD'nin 35. başkanı olan John F. Kennedy'nin bir teknede, çıplak kadınlarla görüntülendiği fotoğraf Amerika'da günün konusu oldu

Tarihi değiştirebilecek fotoğraf!
1963 yılında Dallas'ta suikaste uğrayarak hayatını kaybeden ABD'nin 35. başkanı John F. Kennedy'e ait olduğu iddia edilen fotoğrafın 1950'lerin ortasında çekildiği düşünülüyor.
Fotoğrafta iki çıplak kadın tekneden denize atlarken, iki çıplak kadının da teknenin üst güvertesinde güneşlendiği, Kennedy'ye benzeyen bir adamın da alt güvertede güneşlendiği görülüyor.
TMZ, ele geçirdiği fotoğrafı bir çok uzmana incelettirmesinin ardından herhangi bir Photoshop efekti olmadığını doğrulattı. Oldukça kırışmış ve yıpranmış olduğu görülen orijinal fotoğraf, tutarsız ışık gibi bir çok orijinal olmadığını gösterebilecek testten geçirildi. Başkan Kennedy'nin, Ağustos 1956'da kardeşi Ted Kennedy ve Senatör George Smathers'la birlikte iki haftalık Akdeniz turuna çıktığı yönünde bir çok haber ve makale var. Bu gezide üçlüye teknede bir çok kadının da eşlik ettiği söyleniyor.
John F. Kennedy'nin eşi Jackie Kenedy'nin de o dönemde hamile olduğu ve Kennedy bottayken hastaneye kaldırıldığı, ancak düşük yaptığı söyleniyor. Fotoğrafı inceleyenlerden Profesör Jeff Sedlik, Ağustos 1956'da düzenlenen bir kongrede Kennedy'nin çekilmiş bir fotoğrafıyla, teknedeki adamın fotoğrafını karşılaştırdığında iki fotoğrafta tam bir uyum olduğunu açıkladı.
Doğu kıyısında otomobil şirketi olan bir adama verilen fotoğraf, yıllarca onun çekmecesinde durduktan sonra, ölümünün ardından oğullarına kalmış. Eğer bu fotoğraf John F. Kennedy'nin başkanlık için yarıştığı 1960 yılında ortaya çıkarılmış olsaydı, seçim yarışını yaralama ve dünya tarihini tamamen değiştirme ihtimali vardı...


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön