Tarihi değiştirecek iddia

Arkeologlar, Yunanistan'ın başkenti Atina'nın 370 mil kuzeyinde bulunan antik kent Amfipolis'te çok önemli bir buluşa imza attıklarını varsayıyorlar;

Tarihi değiştirecek iddia

Tarihteki en büyük imparator olarak kabul edilen Büyük İskender'in mezarı...

MÖ 336 - MÖ 323 yılları arasında yaşamış, İyon denizinden Himaleyalar'a kadar geniş topraklarda hüküm sürmüş savaşçı kralın mezarının şu ana kadar Mısır'da bulunduğu düşünülüyordu. Fakat yürütülen kazı çalışmalarında bulunan bir duvar üzerine yapılmış mermer yüz heykeli Büyük İskender'in mezarının burada olabileceğine dair büyük bir ipucu olarak görülüyor.

Arkeolog Aikaterini Peristeri, kraliyet ailesine ait olduğu düşünülen 500 metre uzunluğunda ve 3 metre yükseklikteki yapının içerisinde birden fazla mezar bulmayı beklediklerini belirtti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Zaten hiçbir ülkede objektif tarih öğretilmiyor ki . Amerika'ya gitsen Kızılderililerin kendilerine saldırdıkları söylenir. Bizde de Türkler Göktanrıya inandığı için hemen İslam'a da inanmışlar tabi tabi hiç kan dökme , şiddet olayları olmamışmışş. İskender'in doğduğu veya öldüğü yıl artık bizi etkilemez sonuçta kaç yüzyıl tarih böyle öğretildi bundan sonra ha orada ölmüş ha burada ölmüş ne yapabiliriz ?
kedidir o kedi :=))
tabiya iyi turist çeker.....
atina nın 370 mil kuzeyi sofyamı oluyor.
Diğer Haberler