HABER

TEDAŞ görevlisi rüşvet alırken yakalandı

TEDAŞ görevlisi rüşvet alırken yakalandı

MUŞ (İHA) - Muş'un Varto ilçesinde, köylerdeki denetimleri sırasında vatandaşlara kaçak elektrik kullandıklarını belirterek işlem yapmamak için rüşvet istediği iddia edilen TEDAŞ görevlilerinin de aralarında bulunduğu 24 kişi jandarma ekipleri tarafından yakalandı.

Edinilen bilgiye göre Muş TEDAŞ Müdürlüğü denetim ekibindeki bazı görevlilerin, vatandaşlardan kaçak elektrik kullandıkları için 1-2 bin YTL arasında rüşvet istediği istihbaratı üzerine Varto Jandarma Komutanlığı ekipleri çalışma başlattı. Rüşvet istenen Kaynarca köyündeki vatandaşların il merkezine giderek seri numaraları alınmış 400 YTL parayı TEDAŞ görevlisi A.H.A.'ya teslim etmelerinden sonra baskın düzenleyen jandarma ekipleri, şahsı gözaltına aldı. Daha sonra sürdürülen inceleme ve soruşturma sonucu, aralarında rüşvet isteyen ekibe yardım ettikleri belirtilen esnaf ile köylü kadınların da bulunduğu 24 kişi yakalandı. Varto Jandarma Komutanlığı'nda

sorgulamaları biten zanlıların Varto Adliyesi'ne sevk edildikleri, Cumhuriyet Başsavcılığı'nca sorgulandıkları belirtildi.

Bu arada köylüler, denetim yapan ekipteki bazı görevlilerin evlerdeki sayaçları kontrol ettikten sonra, "Sizin sayacınız kaçak çalıştığı için hakkınızda işlem yaptık. Muş il merkezine gelerek işlemlerinizi yapın" dediklerini, söz konusu görevlilere aracılık yaptığı belirtilen ve şu anda gözaltına alınanlar arasında bulunan C.A. isimli esnafın da kendilerine normalde 1-2 bin YTL olan cezada indirim yaptırabileceğini öne sürerek "Bu vatandaştan 500 YTL alın" ibareli not kağıdı verdiğini iddia etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön