HABER

Terör örgütünün 7 ''hacker''ı yakalandı

5 ildeki eş zamanlı operasyonda terör örgütünün "hacker"ları yakalandı.

Terör örgütünün 7 ''hacker''ı yakalandı

Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Hakkari ve Gaziantep'te eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda, terör örgütü PKK adına özel ve kamu kurumlarına ait web sitelerini çökerterek, örgütün propagandasını yaptıkları tespit edilen 7 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubesi ekiplerince yürütülen çalışmalar kapsamında 21 Aralık 2011 günü 5 ilde eş zamanlı operasyon gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, söz konusu operasyonda, terör örgütünün yurt dışında faaliyet yürüten elemanlarından aldıkları talimatlar doğrultusunda özel ve kamu kurumlarına ait web sitelerini çökerterek, orada örgütün propagandasını yaptıkları belirlenen 7 kişinin gözaltına alındığı ifade edildi.

Açıklamada, gözaltına alınan kişilerin, terör örgütü adına hacker grubu oluşturdukları, kamu kurumları ile ticari ve bilgilendirme amaçlı özel şahıslara ait internet sitelerine sanal saldırı düzenledikleri ve siteye propaganda içerikli logo, metin ve örgütün elebaşısının resimlerini koydukları bildirildi.

Web sitesi sahiplerinin bu şekilde maddi ve manevi zarara uğratıldığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Şahısların, vatandaşlarımıza ait banka hesap bilgilerini temin ederek banka hesaplarına ulaşmaya çalıştıkları, yönettikleri sitelerde örgütün kırsal alanına katılımı teşvik ettikleri, kitlesel katılımlı olayları saptırarak ve sanal ortamda sansasyonel nitelikte eylemler gerçekleştirilmesi yönünde çağrılarda bulundukları tespit edilmiştir.”

Açıklamada, zanlıların ev ve üzerinde yapılan aramalarda, çok sayıda hard disk ve bilgisayar, flash bellek, fotoğraf makinesi ve kamera ile örgütsel dokümanın ele geçirildiği kaydedildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
işte bu :) Bu şerefsizler baya Türk sayfalarını hacklediler
rumuza bak kullandığı ifadeye bak.. Allah ıslah etsin.
cigerxwin_65 gibi pkk sempaitzanları yorumcuların yorumlarında görüyorum bugünlerde çok allah peygamber gidiyorlar, pkk komunist ideolojiye döndüğünde komunist,zerdüşt inancına döndüğünde zerdüşt,müslüman inancına döndüğünde müslüman oluyor allah aşkına siz nesiniz önce bir ona karar verin
ERİKÇİ İLE KARPUZCU FIKRASINDA OLDUĞU GİBİ BUNLARA DA FARE LERİNİ MÜNASİP OLDUKLARI YERLERİNE TIKIŞTIRALIM.
kırolara bak.cin olmuş da şeytan çarpacak.
Geri Dön