KADIN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mynet Soran Anne Platformu

1 Bebeğinizin cinsiyeti nedir?
2 Bebeğinizin yaşını belirtir misiniz?
3 Sizlere hangi konuda yardımcı olmamızı istersiniz?
4 Öğrenmek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Tıkanmış lavaboları bir kaşıkla açıyor! Tesisatçıların sır gibi sakladığı tıkanmış lavabo açma yöntemi

  Tıkanmış lavabo mutfakta ve banyoda hijyen eksikliğine, kötü kokulara neden oluyor. Tıkalı giderleri açmak için doğal çözümler aranıyor. Ancak birçok kişi doğal çözümlerin etkili olmayacağını düşünerek kimyasallara yöneliyor. Oysaki her evde bulunan bir malzemeyle tıkanmış lavaboları açmak mümkün olabiliyor.

  Lavabo ve giderler saç, kir, yabancı madde, yemek artıkları ve yağlar nedeniyle tıkanabiliyor. Tıkanmış lavaboları açmak için tesisatçıyı aramadan önce etkili yöntemler arıyorsanız aşağıdaki çözüm yardımınıza koşuyor! Evde kolayca hazırlayacağınız iki malzemeli karışımla tıkanmış lavaboları açabilirsiniz.

  MAYA İLE TIKANMIŞ LAVABO AÇMA

  Ekran görüntüsü 2023-05-25 112306

  • Maya ve sıcak suyu hazırlayın. Bir paket mayayı yaklaşık bir litre sıcak suyla karıştırın. Maya aktifleşmesi için birkaç dakika bekleyin. Bu süre zarfında maya köpürecektir.
  • Karışımı lavaboya dökün. Aktifleşmiş maya karışımını tıkalı lavabonun üzerine dökün. Maya, lavabo borularındaki organik atıkları parçalayarak tıkanıklığın giderilmesine yardımcı olacaktır.
  • Bekletin ve durulayın. Maya karışımını lavaboda yaklaşık bir saat bekletin. Bu süre zarfında maya atıkları sindirir ve lavabo borularını temizler. Ardından bol miktarda sıcak suyla lavaboyu durulayarak kalıntıları uzaklaştırın.


  Vitrin


  En Çok Aranan Haberler