TikTok yüzünden 5 yaşındaki çocuk kör oldu

Gün geçmiyor ki sosyal medyada yeni bir akım daha başlamasın. TikTok isimli uygulamada ortaya çıkan bir akım ise küçük çocuğun kör olmasına neden oldu.

TikTok yüzünden 5 yaşındaki çocuk kör oldu

Günümüzde sosyal medyanın hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldiğini söylemek çok da yanlış olmayacaktır. Ne yazık ki sosyal medyanın iyi yanları olduğu gibi pek çok kötü yanı da bulunuyor. Bu kötü yanlar yüzünden kimi zaman hayatımızdan, kimi zaman ise hayati bir organımızdan olabiliyoruz.

5 YAŞINDAKİ ÇOCUK GÖZÜNÜ KAYBETTİ

Bu duruma son örnek ise Türkiye’de yaşandı. Ülkemizde de hayli popüler olan bir sosyal medya uygulaması üzerinden soda kapağı açma videosu izleyen 5 yaşındaki Çınar, yanlışlıkla kendi gözünü kör etti.

Çin kökenli bir uygulama olan TikTok ülkemizde de hayli geniş kitlelere hitap ediyor. Özellikle 15 yaş altı çocukların bu uygulamayla hayli haşır neşir olduklarını söyleyebiliriz.

KAŞIK İLE DENEYİN SONU KÖTÜ BİTTİ

Bu uygulamada en çok dikkat çeken şey ise sürekli değişen akımlar. Bu akımlardan dikkat çekenlerden birisi de bıçak ile soda açma akımıydı. Bıçağı şişeye vurduktan sonra kapağına vurarak şişeyi açabiliyorlar. Bu akımı gören 5 yaşındaki Çınar da evinde kaşık ile aynı şeyi denemek istedi. Lakin şişe içerisinde oluşan basınç nedeniyle, kapak yerine şişe tamamen parçalandı. Cam parçalarından bazıları Çınar’ın gözüne isabet etti ve küçük çocuk bir gözünü kaybetti.

Çınar’ın babası sosyal medyanın tamamen kapatılması gerektiğini söyledi.

Call of Duty Black Ops Cold War logosu ortaya çıktı

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Zihniyetine tüküreyim!! Sen oğluna neyin doğru neyin yanlış olduğunu öğretemediysen, başıboş bıraktıysan cezasını niye bizler çekelim. Sosyal medyayı sen çocuğuna yasakla, bizi işin içine katma..
Olay olduktan sonra üzülüp suçlamak ebeveyn olarak evet normal ben de kullanmıyorun tiktok vs ama işim gereği sosyal medya bana ve birçok iş yerlerine yarar sağlıyor, önemli olan düzgün kullanmak, adamın dediği:" e biri bıçaklanmış o zaman bıçakları yasaklayalım herşeyi çatalın yanıyla kesin." demek gibi birşey. Ben 5 yaşındaki çocuğa telefon verip başımdan savmıyoruum mesela. Arkadaşım nerelere giriyor kimlerle kounşuyor bak. Çocuk soda şişesini almış, elinde bıçak vs şişeye vuruyo belki. sen nerdesin? Çocuğa üzüldüm yazık olmuş.
o çocuk onunla oynarken sen nerdeydin yada annesi nerdeydi biraz düşünün ya hem 5 yaşında telefon vermek ne ya yada madem veriyon tiktok niye aciyonuz vermeyin kardeş vermeyin gidin oyun oynasin tamam acıdım üzüldüm ama ANNESİ VE BABASİ OLARAK BUNU ÖĞRETMENİZ GEREKİYORDU TELEKN VERMENİZ GEREKİYOR !!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler