HABER

Törende şeker izdihamı

Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun 81. yıldönümünde dağıtılan şekerler izdihama neden oldu. Araçtan atılan şekerleri almak isteyen çocuklar ezilme tehlikesi yaşadı.

Törende şeker izdihamı

Kurtuluş törenlerine Demokrasi Meydanı'nda çelenklerin konulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlandı. Daha sonra İstasyon Meydanı'nda devam eden kutlama programında, Vali Erhan Tanju, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Necdet Sezginer ve Büyükşehir Belediye Başkanı Celal Doğan halkın kurtuluş bayramını kutladı.

Tören geçişi sırasında Şekerciler ve Kuruyemişçiler Odası aracından dağıtılan şekerler ise izdihama neden oldu. Araçtan atılan şekerleri kapmak için izdiham oluşturan çocuklar, ezilme tehlikesi yaşadı. Babası ile birlikte törene katılan 4 yaşındaki minik yüzbaşı kıyafetli Tuğrul ise çocukların izdihamı nedeniyle yere düşerek ezilme tehlikesi geçirdi. Gözyaşlarına boğulan küçük Tuğrul, babasının verdiği şekerle teselli edildi.

Törende görevli zabıta ve polislerce ezilmekten kurtarılan çocuklar, tören bitiminden sonra da şeker dağıtılan alana hücum etti. Birbirlerini iterek yerde kalan şekerleri almak isteyen çocuklar güçlükle alandan çıkarıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön