TRT'de şok sözler

TRT Sunucusu Tülay Tüzün, Sabah Gazetesi Yazarı Emre Aköz ve Zaman Gazetesi yazarı Prof. Dr. Mümtaz'er Türköne'nin hazırladığı programda AKP'nin kapatılma davası ve Ergenekon Operasyonu konuşuldu.

Normal seyrinde devam eden programda bir anda öyle bir söz söylendi ki; ekran başında izleyenler de hayrete düştü. AKP ve Ergenekon'un konuşulduğu programda süren tartışma sırasında geçtiğimiz aylarda yapılan 'Cumhuriyet mitinglerinin Ergenekon'un uzantısı' olduğu yargısına varıldı.

Varılan bu yargıyla Türkiye'nin dört bir yanından yüzbinlerce kişinin katıldığı Cumhuriyet Mitingleri, henüz iddianamesi bile olmayan Ergenekon'la bağdaştırıldı.

TRT DE NELER OLUYOR?

Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk resmi televizyonu olan TRT'nin son zamanlardaki çıkışları herkesi şaşırtıyor. Tarkan'a yılbaşı özel programı için verdiği 700 bin YTL günlerce kamuoyunda tartışılmıştı.

CUMHURİYET BAHÇESİNE ALINMAYAN TRT

İlhan Selçuk'un gözaltına alınmasından sonra Cumhuriyet Gazetesi'nin bahçesine girmek isteyen TRT kameramanı ve muhabiri 'Tayyip'in televizyonu' sloganlarıyla dışarı çıkartıldılar

Bütün bunlar akla tek bir soru getiriyor:
TRT nereye doğru gidiyor?

Kaynak: Vatan