HABER

'Tüm hayat kadınlarından özür diliyorum'

Gazeteci Tayfun Talipoğlu, Taksim'de polis sokakları bırakıp, kafelerin içerisine gaz bombası atıyor. Birisinin bu O….çocukluğuna dur demesi lazım" şeklindeki mesajı için ifadeye çağrıldı.

Talipoğlu, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Gayrettepe yerleşkesinde bulunan Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde ifade verdi.

Emniyet girişinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Talipoğlu, "İfadeye geldim. Twitter hesapları yüzünden kendileri davet ettiler. Bu işten bir şey çıkacağı yok. Çünkü zaten twitter da bir şey yok. Benim polislerle ne derdim olabilir. Ben valisini davet ediyorum, 'Gelin bu işi durdurun' diye. O tweet için tüm hayat kadınlarından özür diliyorum. Tüm annelerden, polis annelerinden özür diliyorum. Çünkü bana, cinsiyetçi ve cinsel içerikli küfür yakışmaz. Ama yine de birileri insanların kafasına, gözüne nişan alarak, gaz bombası atsa insan bir küfür eder, şimdi bireysel bir küfür ararsın orada. Ama anneleri falan hedef almak yakışmadı. Benim tarzım değildi. Ama işte, can havliyle insan onları söyleyebiliyor. Aynı şeylere maruz kalsam yine aynı şeyleri yaparım. Ancak, başka küfür bulurum. Orada dikkat edilirse, O… çocukluğuna diyorum. O… çocukları demiyorum. Bunu hangi işgüzar O…çocukları olarak yaptı. Bu çocuklara ben ne diyebilirim. Hepsi benim canlarım ciğerlerim. Birisi bunlara 'Saldır' diyor, saldırıyor. 'Vur' diyorlar, vuruyor. Bu çocukların Yozgat Polis Okulu'nda 3 ay önce derslerine gitmiş adamdım. 3 ay sonra buraya geldiler. Ben kafedeydim. Halep Pasajı, Atlas Pasajı'nın bombalandığı gündü. İçeride İngiliz çocuklar filan da vardı, turistler. Çocuklar kusmaya başladılar. İşin içine çocuk girdiği zaman ben deliriyorum arkadaşlar, mesele budur. Küçücük çocukların olduğu yere bunu yaparsanız olmaz. Bu yanlış bir iş. Üzücüdür. Ama kimseyi şahsi hedef almadım. Sadece 'Durdurun bu O… çocukluğunu' yazdım. Ama tekrar tekrar söylüyorum, Sözümün arkasındayım. Birileri yine birilerinin kafasına nişan alarak, bir şey atıyorsa bunu söylerim. Nasıl polis, kendisine taş gelince küfredebiliyorsa, insanlar da küfreder ama küfrün niteliği yanlıştı" diye konuştu.

Attığı 8 ayrı tweet sorulan Talipoğlu, yaklaşık 1 saat süren ifadenin ardından emniyetten ayrıldı. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 38 yorum
iyide sokakları savaş alanlarına çeviren ve onları destekleyen o.... çocukluğu olmuyorda neden vatandaşın asayişini koruyanlar o..... çocukluğu oluyor haaaaaa bide ağababalarınızın çocuklarını korumak sanamı düştü. buna yalakalık denir. o iş o.... çocuğu dediğin polislerin ingiliz çocukları varmış cafede kimmiş onlar cürümlerinizmi.
got kılı oluyonuzda yalakalık değil de kızgınlıkla küfür söylenincemi yalakalık :))) lol
Tayfun talip oğlu eceli gelen köpek misali cami duvarına işedin..polis analarına ve tüm ettiğin bu küfürler..i.sana ve annene iade ediyoruz
Hic bir anne o igrenc ve rezil kelimeyi haketmiyor. Talipoglu serrefsizligi adiligi kopekligi sadece.
ŞEREFSİZ HERİF. İYİMİ OLDU O TWETİ ATTINDA ŞİMDİ MİLLETİN GÖZÜNDEN DÜŞTÜN DAHA DA ULUSAL KANALDAN BAŞKA YERDE İŞ BULAMAZSIN.
işte bu gibi grurlu çapulcularında isyanın bundan iş bulamazmış .mesele bu zaten senden olmayana zulüm baskı şide neyse yazmıyacam anlamasınız egonuz öğle diyor çünki
Geri Dön