Tüm şehri çürük yumurta kokusu sardı! Vatandaşlar isyan etti

Aydın’da gece yarısı tüm şehri çürük yumurta kokusu sardı. Efeler ilçesindeki tüm mahallelerde yoğun olarak hissedilen kötü koku nedeniyle vatandaşlar nefes almakta zorlandı.

Tüm şehri çürük yumurta kokusu sardı! Vatandaşlar isyan etti

Gece saat 23:00’ten sonra yayılmaya başlayan çürük yumurta kokusuna benzer kötü koku, Zafer Mahallesinden Mimar Sinan Mahallesine kadar tüm yerleşim birimlerini sardı. Kötü koku ile ilgili yetkililer tarafından herhangi bir açıklama yapılmazken, isimlerinin açıklanmasını istemeyen çevre mühendisi kokunun Aydın Efeler İlçe merkezi yakınlarındaki jeotermal kuyularından kontrolsüzce salıverilen gazdan oluştuğunu belirttiler. Kükürt kokusu olduğu ileri sürülen gazın sağlığa çok zararlı olduğu belirtildi.

Gece boyunca devam eden kötü koku nedeniyle kronik rahatsızlığı bulunan pek çok kişinin nefes almakta güçlük yaşadığı belirtildi.

Aydın Efeler ilçesinde yaşayan pek çok kişi de hissettikleri kötü koku nedeniyle yaşadıkları olumsuzluğa sosyal medya hesaplarından yazıp kimisi tepki gösterdi kimisi de yetkilileri göreve çağırdı.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 29 yorum
Aydında ki çürük yumurta kokusu Hidrojen kokusu bu koku metal üzerine asitin dökülmesi ile çıkar. Yani bölgede bununla ilgili bir tepkime söz konusudur. Bunu analiz etmek çevre mühendisinin işi değil kimyagerlerin işi , ben bir biyoloji öğretmeni olarak tesbitim budur. Saygılarımla....
@eddin1 Hocam bende bir jeoloji mühendisi olarak size tespitimi söyleyeyim. Kükürt minerali yandığında çürük yumurta kokusu verir. Bu mineralin başlıca ayırt edici özelliklerinden birisidir. Ayrıca bunu koklamak veya uzun süre bu kokuya maruz kalmak insan sağlığını ciddi şekilde etkiler.
h2s dicektin heralde hoca efendi hidrojen kokusunu alamazsın oksijen hidrojen bunlar hep aldigin nefesin içinde var zaten oranlama yapmaya gerek yok 10 yıllık laborantim h2s olma ihtimali yüksek ve sağlığa zararı çok büyük petrol ve petrol türevi kaynaklar ve etrafda çöp toplama alanı varsa dikkat edilmeli risk büyük demekki h2s ise
aklıma ilk tuzla geldi şimdi fabrika atıklarını yok edemeyenler yarın nükleer atıkları ne yapacak?
ABE SIZ KOKU NEDIR BILMINIZ MAYONEZ FABRIKASINDA CALISTIM MAYONEZ YUMURTANIN BEYAZIYLA OLUYO YUMURTA ODASI OLURDU ABI BI KOKU BI KOKU VARYA DURANA ELAL OLSUN
@karaozu benim bildiğim mayonez yumurtanın sarısıyla olur yumurtanın sarısıyla ve sıvı yağın yoğun bir şekilde çırpılması ile mayonez oluşur, ya ben yanlış biliyorum yada sen salladın:)
Aydın’daki jeotermal santraller sadece havayı degil tarım ürünlerini bile etkiliyor.
yazık insanlara bunun sorumlusu bulunup yaptırım uygulanmalı
ülke yavaş yavaş Çürüyor kimyasallarla...
Neden acaba birkaç ay öncesinde aynısı Tuzla da olmuştu
Güzelim Aydın'ı da mahvettiler. Enerji uğruna insan sağlığını hiçe sayarak doğayı yok ediyorlar. O doğa gün gelecek size neler edecek...
Memleketin altını üstüne getirdiniz. Hâlâ yetmiyor. Ne altında kaldı ne üstünde.
Maren ve ken kipaş şirketleri Bunu devamlı yapıyorlar.
Bir Aydın’lı olarak, bu koku ile yaşamaktansa elektriksiz yaşamayı tercih ederim. Güzellim şehri zengin olmak uğruna berbat bir hale getirenler, inşallah bu pis kokuların içinde geberir giderler.
CHP Lİ BELEDİYELER HER ZAMAN KOKAR.
Doğalgazın kokulandırılmasında da merkaptan sıvısının buharı kullanılıyor, içinde kükürt bileşiği var, doğalgaz hattında yada merkaptanın tankında sızında var ise şehir kokabilir hızlı yayılır, ihtimalimiz tabiki de.
nasıl olur da çıkıp bir yetkili açıklama yapmaz yahu, hangi devirde yaşıyoruz, çevreyi ve halk sağlığını ciddi manada etkileyen bir konu varken suspus otursunlar diye mi yetki veriliyor bu insanlara
yetkili dediğin enerji bakanlığı ki onunda bu konuda bir diplomasının yetkinliğinin olduğunu sanmıyorum
İşte böyle yorumlar yazın. Artık kalite yükselsin. İlim bilim konuşun dedikodu hakaret değil. Yalan hiç değil.
CHP'NİN YÖNETTİĞİ YERLER ÇÖPLÜKTEN GEÇİLMEZKEN ŞİMDİ DE KOKUDAN GEÇİLMEMEYE BAŞLADI.
Ispartada aynısı oldu Isparta yakınlarında ,gaz reservi keşfettiler , zehirli gaz dediler ama yanıcı bir gazmış enerji olarak kullanılabilirdi ama hemen kapattılar aslında sanayide kullanılabilirdi fakat betonla kapattılar çünkü neredeyse 100 km karelik alanda kokusu hissediliyordu , nefes almakta zorlanıyorsunuz aynen pis yumurta kokusu gibi yani söyleyeceğim kokunun kaynağını bulun ve betonla kapatın yoksa insan ölümleri bile olur.
yorumlara bak herkes aynştayn ????????
(H2S)HİDROJEN SÜLFÜR GAZI kokusu ZEHİRLEYİCİ BİR GAZ
aydında biri saglam osurmus ne yedıyse artık...:)
kedidir kedi :D
İnsan sağlığını düşünen var mı ? Bu ve buna benzer işletmeler için sayın devletin yetkili kurumları ne gibi önlem almış ve uygulama yapılıyor mu.çevreye her zarar veren görmezden geliniyor.Halkı kimse bu konuda bilgi sahibi yapmak istemiyor.
Fetö yaptı
Afad ti çağırsinlar 5000 ne yakın gaz ve radyasyon tespit eden cihazlar var resmi kurum nede olsa öyle tahminlerle yumurta mayonez le olmuyor bu işler elin gavuru cihaz yapmış
Diğer Haberler