Tümgeneral Hıfzı Çubuklu görevine döndü

Ergenekon davasının hükümlüsü Tümgeneral Hıfzı Çubuklu, Genelkurmay Başkanlığı'nda Hukuk İşleri Müdürlüğü görevine başladı.

Tümgeneral Hıfzı Çubuklu görevine döndü

Ergenekon terör örgütü üyeliği suçlamasıyla İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nce 7 yıl 6 ay hapis cezası alan ve tutuklu geçirdiği süre gözönüne alınarak tahliye edilen Tümgeneral Çubuklu, avukatı aracılığıyla hakkında konulan yurtdışı çıkış yasağının kaldırılmasını istedi.

Çubuklu mahkemeye sunduğu dilekçesinde ‘bugün itibariyle Genelkurmay Başkanlığı’ndaki görevine başladığını’ belirtti.

Görevi itibariyle kaçma şüphesinin olmadığını belirten Çubuklu, hakkındaki yurtdışı çıkış yasağının kaldırılmasını talep etti.

Genelkurmay Adli Müşaviri iken tutuklanan Tümgeneral Hıfzı Çubuklu, Ocak ayında yine aynı kurum bünyesinde olan Hukuk İşleri Müdürlüğü'ne atanmıştı.

DHA

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 49 yorum
AKP NİN EN BÜYÜK YANLIŞLARINDAN BİRİSİ BU GENERAL AKP NİN İPİNİ ÇEKER VE BAŞBAKANDAN HESAP SORAR GÖRÜN BAK .....
SANADA YALAKALIĞIN İÇİN BİRÇİFT ASKERİ BOT GÖNDERİR YALARSIN KÖPEK
şu albayrakmurat69 bak, demek hükumet haklı şu beyinsizlere bakınca, boşuna bunları hapse tıkmıyor. ulan adi o yalatmaya yarıştığın botu bu insanları korumak için giyiyorsun, o insanların parasıyla giyiyorsun aç köpek.
akıl işi değil..adamı terör örgütü üyeliği ile suçluyosun..suçunu sabit görmüş olmalısın ki 7,5 yıl hapis cezası kesiyosun...yattığı süreden dolayı serbest bırakıyosun...şimdi bu adamın alnında terörist yaftası var...ama ne hikmetse bu terörist, Türk ordusundaki görevine kaldığı yerden devam ediyo..soruyorum...madem terör örgütleriyle ilişkisi var, Türk ordusunda işi ne.. madem terörist değil niye 7,5 yıl ceza kesildi..adam Türk ordusunda görev verilecek kadar temiz ama ama yurt dışı çıkış yasağı olacak kadar tehlikeli..sabıka kaydı var ama işe alınıyo..ilginç ve komik
Silivri hakimleri kılı kırk yararak karar vermiş.Vicdanen rahatmış?????????Dediğin gibi bumudur kılı kırk yarmak.Bu nasıl hapislik ?bu ne karar ? Yani şunu mu demek istiyorlar PARDON-YANLIŞLIK OLMUŞ. 7.5 yıl seni dinlendirdim.Adaletin bu mu dünya ?????
ALBAYRAKMURAT69 POSTAL YALAMAK KIÇ YALAMAKTAN İYİDİR
AYDAN-YILDIZ..YALAMA İŞİNİ CHP İYİ BİLİR..DENİZ BAYKAL BU KONUDA UZMAN SEN ONA Bİ GÖRÜN İSTERSEN
TEHDİTLE RÜŞVETLE SUSTURULMUŞ VE ÖYLE GÖREVE DÖNMÜŞTÜR!
TEHDİT VE RÜŞVETLE İŞ YAPILIYORSA G.KURMAY BAŞKANI NEDEN HAPİSTE ? APTAL APTAL KONUŞMA...
bencede kardeş kesinlikle eminim öyledir.
BÖYLESİDE ANCAK BU ÜLKEDE OLUR...YUH ARTIK...
BU KOMUTANIMIZ YEDİ YIL YATMIŞ ŞUÇUNUN NE OLDUĞUNU ANLIYABİLDİMİ ACABA
O ANLAMIŞTIR ARTIK DA, SİZİN ZİHNİYET ANLAYAMADI HALA :)
7 yıl 6 ay ceza alan bir kimse nasıl oluyorda görevinin başına dönüyor. olamaz böyle bir şey ordudan ihraç edilmesi gerekmezmi..
nasıl yani hem ceza al hem eski göreve devam
olum zaten nerdeyse 1000 e yakın kişi tutuklandı.. Sadece 65 kişi hüküm giydi... unuttun galiba 4 yıldır her gün tutuklama oluyor ama çoğunun alakası olmadığı anlaşılınca serbest bırakılıyor....
Yorumuma cevap veren sedatsezen adlı kişi cevaplıyayım sorunu.Genelkurmay başkanı satın alınacak biri değil.İlker Başbuğ Türk asker tarihindeki en sert generallerden biridir.Adam çıksa Tayyibi hal eder ondan Tayyip onu çıkarmıyor. diğerlerine dokunmaz Tayyip diğer generaller yumuşak çünkü..
ALLAH'IN LANET ETTİĞİ ESKİ YAHUDİLER.SALAK MÜSLÜMAN YOBAZLAR.ALLAH NE DİYOR BEN DEPREM VERİRİM ONLARI AYIRIRIM DİYOR.ALLAH KAFİR YAHUDİNİN GÜNAHINI İYİ YAHUDİYEMİ YÜKLÜYCEK.DİNİ BANAMI ÖĞRETİYORSUNUZ.FASIK PİSLİKLER.AYETLERİ TEFSİRİ İLE OKUYUN.....
sırf sana cevap vermek icin hesap actım azını topla ey yahudi neden hala lanetlisiniz biliyomusun cünkü hala allahın hak dini gönderip sizinkini zai ettiğini anlamak istemiyosunuz neden lanetlisiniz cünkü hala yaptıklarınızı kabulllenemiyosunuz biz gecmişimizi eski müslümanları bizden öncekileri rahmetle anıyoruz ki onların arasında kainatın efendisi HZ.MUHAMMET ve onun ayetlerde bile acıkca belli olan mubarek sahabeleri vardır allah onlardan razı olsun sizin dedeleriniz peygamberlerini öldürdü sizde öldürecek bişey bulamadınız müslümanların mazlumlarını öldürüyorsunuz
yahudinin eskisi yenisi mi var lan...
YAHUDİLERE LANET ETMİŞ ALLAH TAMAM KAFİR YAHUDİLER ONUDA KABUL ETİK.FAKAT ALLAH FAİZ YİYENE ALİM BOZUNTULLARINA MAKYAJ YAPANLARA HEP LANET ETMİŞ ETMEMİŞMİKURANI AÇIN OKUYUN KÖRMÜ GÖZÜNÜZ.SİZİN O ŞEREFSİZ BAŞBANINIZIN EŞİ MAKYAJ YAPIYOR.KENDİNİZİ GÖKLERDE GÖRMEYİN.SİZ KENDİ HATALARINIZA BAKIN.KAPİTALİZİMİN KRALLIĞINI YAPAN MÜSLÜMANLAR BUGÜN.SİZİN O ADİ BAŞBAKANINIZ........
askeri okullara girerken ananın babanın sabıkası göz önünde tutuluyo. Fakat burda adam 7 sene içerde yatıyo sonra çıkıyo ve görevine devam ediyo. Bu komutanın sabıka kaydı temizmi sayılıyo şimdi.
senden benden temiz
tabi döner adam sivil mahkemede yargılandı. askeri mahkemede bunların cezası vatan hainliği her şeylerinden olurlardı... iyi iş...
suçsuzsa ne ala suçlu ise görevi veya rütbesi ne olursa olsun cezasını çekmeli kimse hukukun üstünde değil
Bu generalde Hukukcu olduğundan,torpil geçmişler herhalde ağırlaştırılmış 2 kere müebbet vermediklerine göre.Ey Türkiye Cumhuriyeti.Meclis.Hata yapma olasılığının tesbiti için.Tüm Karar veren Hakimlerin PSİKOTEKNİK muayeneye tabi tutulmaları gerek.
BİLDİĞİM KADARIYLA 6 AYDAN FAZLA CEZA ALANLARIN İŞİNE SON VERİLİYOR.BUNLARDA İSTİSNAMI VAR.
arkadaş bu nasıl bir devlet, bu nasıl bir adalet, 6 ay hapis alan sıradan bir memur bile sorgusuz sualsiz işten el çektirilip bütün hakları elinden alınıyor, bu herifin suçu belli aldığı ceza 7 ylıl küsür ama gelip görevine başlıyor. VAY BE.
Bu herif dediğin adamın suçlu olduğuna devlet bile inanmadığından görevine geri dönmesine ses çıkaramıyor... Kimi kime şikayet edeceksin ?
kimse sorgusuz sualsiz atılmıyo işkembe-i kübradan sallama aç kanunu oku öğren
Bir önceki yoruma yanlışlıkla "beğen" butonuna bastım. Sayın generalden öZür diliyorum.
Adalet paşalara işlemiyor memur olsaydı içeriden de çıkamazdı
Laf konuştun balkabağı.İçeride kaç general var haberin varmı..Hıfzı Çubukçuyu içeride tutacak kadar yeterli sahte deliller oluşturamadıklarından sebest bıraktılar...
yasa gereği, hüküm giyen devlet memurları görevlerine dönebiliyolarmı yoksa bu şahıs yasalar üstü bir konumdamı, çünkü silahlı kuvvetlerinde sivil memur olupta hüküm giyen bir arkadaşım, cezası bu şahıstan çok az olmasına rağmen, kendi bünyelerinde var ettikleri bir kurul yetkisiyle görevine son verildi. Silahlı kuvvetlerindeki bu generalde memur, sivil memurda memur dimi. Allah rızası için bir yetkili çıksında, silahlı kuvvetlerindeki sivil memurların (ki %90'ı yüksek eğitimlidir) sorunlarıyla bir ilgilensin, bir başlarına eri getirip komutanıdır ilanı etmedikleri kaldı, yazık bu insanlara,
YAHUDİ MÜSLÜMAN SAVAŞLARINDA HAKLI MADEM MÜSLÜMANLAR NEDEN KIYAMET CUMA GÜNÜ KOPUYOR VE MÜSLÜMANLAR SAVAŞI KAZANINCA?KIYAMET İYİ BİR ŞEYMIKİ CUMA GÜNÜ KOPSUN.AYRICA NEDEN YEMENDEN ATEŞ ÇIKIYOR.ARAP YARIMADASINDA DEPREMLER ÇIKIYOR.???_CEVAP VERİN SORULARIMA MÜSLÜMANLARIN BİZZAT BOZULACAĞI YAZIYOR NEYİ RED EDİYORSUNUZ.KAFİRMİSİNİZKİ HADİSLERİ RED EDİYORSUNUZ CEVAP VERİN???
ya sende beyin olsa zaten nereye ne yazıp ne yazılmayacağını bilirdin, burdaki haberle ne alaka senin yazdıkların, o ki bu kadar cevap istiyorsun al sana cevap, beyinsiz , kimsenin hadisleri yoksayma durumu yok sen kuranı kerimde lanetlenmiş bir kavimi yine bu yüce kitabın indirildiği peygamberin hadisleriyle sözde kurtarmaya çalışan zavallı birisin, rabbim hidayet versin sana ve senin gibi cahillere...
Filiz Aytekin sen kıyamet müslümana İYİ ama diğerlerine kötü...
ALLAHA İNANIYOR ONA GÜVENİMİZ SONSUZDUR DUAMIZ DOGRU OLANLARA EGRİLER BELASINI NERDE OLURSA OLSUN ER GEÇ BULACAKTIR. BUNDAN HİÇ ŞÜPHEMİZ YOKTUR.
GEÇMİŞ OLSUN...HAYIRLI OLSUN.DİLERİM NESNEL İŞLEYEN POZİTİF HUKUK SAĞLIKLI BİR NETİCEYE ULAŞIR.GELECEK GÜNLERİN ÜLKEMİZ,HUKUK SİSTEMİMİZ VE KUDRETLİ,DEMOKRASİSİNİ GÜÇLENDİRMİŞ VE LAİKLİĞİ İYİCE HAZMETMİŞ BİR TÜRKİYE İÇİN HAYIRLARA VESİLE OLMASINI DİLERİM.KEDER DE KIVANÇ DA HEPİMİZİN .İDEALİMİZ,VATANIMIZ,DEĞERLERİMİZ AYNI,ORTAK VE ALTERNATİFSİZ.OLUR OLMAZ ŞEYLERLE BİRBİRİMİZE DÜŞMENİN,KİMİ ZAMAN ABARTILI HÜZNE KAPILMANIN,KİMİ ZAMAN ÖLÇÜSÜZCE İNTİKAM ALMIŞLIĞIN SERSEMLİĞİYLE KENDİMİZİ KAYBETMEMELİYİZ.HUKUK HER AN HEPİMİZ İÇİN VAZGEÇİLMEZDİR.DEVLETİN,İNANCIN VE HUZURUN TEMELİ HUKUKA GÜVENDİR !
tüm general diyor bari fotoğrafı da tuğ general koymasaydınız
ilginç.... Hukuk sistemi , tersine döndü.
Burası Türkiye, hiç bir şeye şaşırmamamız gerektiğini öğretiyorlar bize.
6 ay ve / veya yukarı ceza alan devlet memuru resen görevden alınır. Bu durum makam , mevki , rütbe dinlemez. Şimdi bunun yerinde sıradan bir vatandaş olsaydı bırakın göreve dönmeyi kurumun kapısından içeri sokmazlardı !!!!!!!!!!
hayırdır neişin var yurt dışında komutan, yeni talimatlarmı almaya gideceksin yoksa.
TÜRKİYE CUMHURİYETİ GENÇ BİR DEVLETTİR ÜLKEMİZ ÜZERİNDA DAHA ÇOK OYUNLAR OYNANACAKTR..... BENİM ANLAMADIĞIM TÜRKİYE CUMHURİYETİ, ÜZERİNDE YAŞAYAN İNSANLARIN YARSININ KAREKTERSİZLİĞİ VE HAFISASIZ OLUŞLARI DÜNE KADAR HERKES ASKERİN KIÇINDA YALAKALIK YAPTIKLARINI UNUTTULAR BUNA MEDYA DA DAHİL. YENİ OYUN PEŞİNE GİREN BATI DİNİ KULLANINCA RÜZGAR BAŞKA YÖNDEN ESİNCE YÜZDE YÜZ DEĞİŞİME UĞRAMAK KAREKTERSİZLİK DEĞİLDE NEDİR. MALESEF YARGIDA BURDAN KENDİNE DÜŞEN PAYI KENDİNE ALMIŞ. KENDİ GENELKURMAY BAŞKANINI TERÖRİST DİYE MAHKUM ETMİŞTİR. SAYIN ÇUBUKLU İSTİSNA OLABİLİRMİ ACABA
AHHHH İŞTE ADALET BU HAK BU VİCDANSIZLAR BUNLAR UZMAN ERBAŞLAR 30 GÜN CEZA ALIYOR ORDUDAN ATILMIYOR VATAN HAİNİ İLAN EDENLER 13 YIL CEZA ALAN VATAN HAİNLERİ GÖREVE GERİ DÖNÜYOR ALLAH BELALARINI VERSİN BAŞKA BİRŞEY DEMİYORUM.
Osmancığımın yakın arkadaşı olmasın
SEN GİDECEKSİN TARİHTE ÜLKENİ İŞGAL EDEN İNGİLİZ FRANSIZI GÖRMEYECEKSİN.ÇEÇEN SAVAŞLARINI ÇIKARAN RUSLARI ÖVECEKSİN...HAÇLI SEFERLERİNDE MİLYONLARCA YAHUDİ VE MÜSLÜMANI ÇOLUK ÇOCUK DEMEDEN KATLEDEN HRİSTİYANLARIN YAPTIKLARINI GÖRMEYECEKSİN.ALMANIN MALINI ÖVECEK ABDYİ RUSYAYI KORUYACAKSIN.TARİHTE TÜRKİYEYE TEK BİR ZARARI BİLE DOKUNMAYAN İSRAİLLE UĞRAŞACAN.SEBEBİDE FİLİSTİN.FİLİSTİNLİLERE ALLAH YARDIM ETMEZ.ONLAR TAYYİBİN SURATINA TAPMAMAYI ÖĞRENSİNLER.....ADAM SURATINI ÖPÜYOR TAYYİBİN.PEYGAMBER NE DEMİŞ:RESMİMİ GÖRÜRSENİZ YIRTIN DEMİŞ TAPMASINLAR DİYE..FİLİSTİN ÖNCE TAYYİBE TAPMAMAYI ÖĞRENSİN!
demekki mahkeme taraf tutmadan görev yapmış...suçları az olanları suçları ağır olanları belirlemiş ve ona göre ceza vermiş.adalete güven mülkün temelidir....
Diğer Haberler