Türk askeri Kuzey Irak'a 27 kilometre girdi! Kandil operasyonu yaklaşıyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "Şu anda Kuzey Irak'ta 26-27 kilometre ilerilerde bizim evlatlarımız var, Kandil'e az kaldı. Eskiden 'Kandil'e şöyle, böyle gideceğiz' derken. Şimdi 'Kandil'e az kaldı, merak etmeyin' diyoruz. Orada bir hain yapıyı bırakmayacağız" dedi.

Türk askeri Kuzey Irak'a 27 kilometre girdi! Kandil operasyonu yaklaşıyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulu Cami'de kıldığı öğle namazının ardından, partisinin Kağıthane Hamidiye Mahallesi'ndeki Seçim İrtibat Bürosu'nun açılışını gerçekleştirdi.

KANDİL'E AZ KALDI MERAK ETMEYİN

Terörle mücadele konusunda işlerini yarım bırakmayacaklarının altını çizen Soylu, şöyle devam etti:

"İşleri güçleri bitmiş Selahattin Demirtaş'ı hapisten çıkarmak için bakın. En çok içimi acıtan da rahmetli Erbakan'ın partisinin başındakiler büyük bir sorumsuzluk ortaya koyuyorlar. Kampanya başlatmışlar. Başlattıkları kampanya şu, 'Selahattin Demirtaş içeriden çıksın.' Niye çıksın arkadaş? Bu ülkede hatırlarsınız ikindi namazından sonra Güneydoğu'da sokağa çıkılmazdı. Akşener de çıkarmak istiyor, İnce de çıkarmak istiyor, CHP de çıkarmak istiyor. 6-7 Ekim olaylarında 53 insanımızı katledenleri dışarı çıkarmak istiyorlar. Biz niye terörle mücadele ettik, niye evlatlarımız şehit oldu? Şu anda Kuzey Irak'ta 26-27 kilometre ilerilerde bizim evlatlarımız var, Kandil'e az kaldı. Eskiden 'Kandil'e şöyle, böyle gideceğiz' derken. Şimdi 'Kandil'e az kaldı, merak etmeyin' diyoruz. Orada bir hain yapıyı bırakmayacağız."

bradost

BÖLGE KAYNAKLARI HARİTA PAYLAŞTI

Irak'tan haber geçen bazı kaynaklar, TSK birliklerinin Kuzey Irak'ta ne kadar ilerlediklerine dair haritalar da paylaştı. Harita'da, Mehmetçiğin Irak topraklarında düzgün bir hat boyunca ilerlediği görülüyor. Irak ordusunun da, salı gününden bu yana Kandil bölgesindeki sivillere, Türk askerinin ilerleme hattındaki bölgeleri boşaltması uyarısı yapıyor.

kandil11

ASKERİN İLERLEYİŞİ KAMERALARDA

Kuzey Irak kaynakları, bölgede ilerleyen askerlerimize ait görüntüleri de sık sık geçiyor. Bölge halkı tarafından sevinçle karşılanan askerlerimiz, iftarını da halkla yapıyor. Son görüntüler ise, askerlerin girdiği Bradost bölgesine ait.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 27 yorum
S.Soylu ne derse desin külliyen yalandır. siz koskoca Türk ordusunu mehter takımına çevirdiniz Soylu efendi, Bu akpkklı borazancılar, Iraka ilk defa girdiğimizi sanıyor, 2002 yılında terörün kökü kurutulmuştu, siz geldinizi hortlattınız, şehirlerin altına tüneller açtırdınız, pkk.yıhaburda davul zurna ile karşıladınız, yaptığınız yanlışları saysam bitiremem
@haptse61 sen çok iyisin madem aday ol ülke yönet! siyaset bilgin olmadan fikir beyan ediyorsun
hayatimda gordugun en sacma yorum hicmi bilgisi olmadan yorum yapar insan
secim kazanmanın tek yolu budur başka çaresi yok isteyen katilsin isteyen elestirsin.
Kandile girmek okadar kolay değil secim propagandası yapmayn sız afrıne 30km yi 1 ayda gecebilsiniz üstelik nerdeyse boş arazi kaldıko kandil secim mitingine çevirmeyin milletin evlatlarını yakmayn cok istiyorsanz cocuklarınızı yollayn
Davul zurna çalarak kandile mi gidilir? Bu resmen ordaki teröristlere siz kaçın demektir!
çok güzel
Şehit kanı ile iktidar olmak. yazıklar olsun, bunlara bu imkanı verenlere
Ya milletin akli olsa bu Akp ye bu gibi hamlelerden dolayi oy vermez askeri bile bile ölüme götürüyor. Burdam kendine oy cikarmaya calisiyor bekle secimden sonra hareket et yazik degilmi secim ugruna boyle bir plansiz programsiz bir operasyon yapıyorsunuz.
15 senedir aklınız neredeydi, hayırdır seçime sayılı günler kala? seçime yakın asfalt döken belediye gibisiniz aynı.
Keşke o birlikler de mv.bakan ve il başkanlarının evladı veya kardeşide olsaydı...
Ulus devletler daha yeni yeni kurulurken Cizre Miri tüm beylikleri birleştirip bağımsızlığını ilan ediyor. Âmâ Keldani ve Nasturileri de kıyımdan geçiriyor. İngiliz,Fransız misyonerler ve Osmanlı kışkırtmış olsa da katliamı hak etmiyorlardı, ardından Osmanlıya baskı kuruyorlar İngiliz Fransız ve Ruslar,Osmanlı savaş açıyor Bedirhan’a. İttihat ve terakki Ermenileri keselim dediğinde öne atılan Kürtler. Cumhuriyet kuruluyor Araplar ayrılmış İngiliz Fransız mandası olarak, Kürtler ise yok dili yok. Bu sefer isyanlar başlıyor Kürtler katlettiklerinin durumuna düşüyor. Keşke Araplar gibi yapsalardı
"Demek erdoğana darbe yapmak için ölümü göze alırsınız ha! Amerika/rusya'nın desteğindeki kandile yürüyün de ölünüz seçimde işime yarasın" zihniyeti bu. Her asker darbeci değildi, yazık etmeyin..
Sinan Oğan haftalar önce demişti. Haklıymış.
burdaki yorumlara bakıyorum da sizinle aynı vatanda yaşadığım için utan duyuyorum.Ulan akp iktidarı düşsün diye atmadığınız çamur kalmadı halen her yerden saldırıyosunuz. Bir taneniz şanlı askerimize Allah yardımcıları olsun diyeniniz yok. Allah sizinde belanızı versin !!!
doğruysa çok çok iyi haber.çok güzel gelişmeler.100 yıl sonra tekrar ortadoğuda öyle veya böyle söz sahibi oluyoruz/olacağız.bu gelişmeler bunun apaçık göstergesidir.
Şu selonun abisinide sarı torbaya koyun.
tsk nın kandile girmesi ve oraları dağıtması demek terörün ekmeğine yağ sürmektir.o yüzden asker kandile girmemeli,nasıl ki afrine girerek hata yaptıysak bu durum da aynısıdır.sayın kılıçdaroğlu bu duruma muhakkak engel olucaktır.kendisine güveniyoruz.oylar millet ittifakına.
@ademtoyan bu nasıl bir salakça yorum. altına PKK'lı olduğunu yazmayı unutmuşsun..ama gerek yok anlaşılıyor kolayca.
@ademtoyan saçmalamışsın, Millet ittifakını kirletme.
fıısssssssssssssssssss
ALLAH YAR VE YARDIMCILARI OLDUN KARA YILANI ÇAYANI EZİP DÖNECEKLER İNŞALLAH kıskananmı var çatlasın
operasyon yapılacağı böyle basında neden yazıyor ki, PKK ya kaçın mı diyorsunuz,orada 1 kişi kalmaz ki? Bu işler gizli ve usulüne uygun olur,nasıl kafa bu.
allah askerimizi muhafaza etsin inşallah,
HER DEFASINDA AYNI YÖNTEMİ KULLANIP FARKLI SONUÇ ALMAYA ÇALIŞMAK APTALLIKTIR DEMİŞTİ BİR ALİM,AYRICA BUNUN ADINA TRİBÜNLERE OYNAMAK DERLER BU SEÇİM ARAFESİNDE MİLLİYETÇİLERDEN BİRAZ DAHA OY ALABİLMEK İÇİN GARİBAN ÇOCUKLARI ÖLDÜRTÜLECEK YİNE..
Irak ve Suriye Osmanlı Toprağıdır.
herşeyi çok iyi bilen klavye delikanlıları...bu atip tutanlarin hayatta bi yere geldigine inanmiyorum.insanlari karalayarak sen iyi olacagini mi saniyorsun..?ne oldu bi tarafın yüceldi mi?
Diğer Haberler