HABER

Türkan Sarıkaya’nın katiline müebbet hapis

Adana’da ayrıldığı kız arkadaşı 28 yaşındaki Türkan Sarıkaya’yı döverek öldürdüğü gerekçesiyle tutuklu yargılanan 30 yaşındaki Bünyamin Fikirdeşici, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Karar duruşması sonrasında adliye koridorunda yakınlarına sarılan Türkan Sarıkaya'nın annesi Birgül Sarıkaya, "Kızımın kanı yerde kalmadı. Cezaevinde çürüsün. Cezasını çeksin" dedikten sonra fenalaşarak yere yığıldı.

Türkan Sarıkaya’nın katiline müebbet hapis

Sondaj şirketi bulunan Bünyamin Fikirdeşici, iddiaya göre 8 Şubat 2016’da otomobili ile bir mobilya şirketinde yönetici asistanı olarak çalışan Türkan Sarıkaya’yı alarak, kendine ait iş yerine götürdü. Akrabası Seren Gün akşam saatlerinde Sarıkaya’yı arayarak görüşmek istediğini söyledi. Genç kızın tedirgin ses tonu ve yanında Bünyamin Fikirdeşici’nin olduğunu söylemesi üzerine Seren Gün, ilerleyen saatlerde genç kızı tekrar aradı ancak ulaşamadı. Bunun üzerine Bünyamin’in kardeşi Utku Fikirdeşici’yi arayarak yardım istedi.

Utku Fikirdeşici, arkadaşı Ali Can Döner ile birlikte gittiği işyerinde baygın halde ve yüzünde darbe izi olan Türkan Sarıkaya’yı alıp ailesinin evine bıraktı. Hastaneye kaldırılan Türkan Sarıkaya, 7 gün sonra yaşamını yitirdi, Bünyamin Fikirdeşici tutuklandı. Otopsi raporuna göre kanında alkol çıkmayan Türkan Sarıkaya’nın ölümünün, başının arka tarafına aldığı darbe sonrası oluşan künt kafa travmasına bağlı beyin kanamasından kaynaklandığı saptandı.

İNDİRİM YAPILMADI

Bünyamin Fikirdeşici, ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılandığı Adana 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde suçlamayı kabul etmedi. Türkan Sarıkaya’nın ailevi sorunları olduğunu öne süren Fikirdeşici, "Olay günü beni arayıp görüşmek istediğini söyleyince Türkan’ı alarak işyerime getirdim. Alkol almak istediğini söyledi. Dolapta rakı vardı. Önce şişeden bir kaç yudum aldı. Daha sonra beraber alkol almaya başladık. Birkaç defa telefonla görüştü. Başının ağrıdığını söyledikten sonra uyudu. Ben de yanına uzandım uyumaya başladım. Kanında neden alkole rastlanmadığını bilmiyorum. Daha sonra kardeşimin arkadaşı Ali Can geldi. Ben Türkan’ı çekyata yatırmak isterken kayıp başını çekyatın ahşap kısmına çarptı, burnu kanadı. Türkan’a ben hiçbir şekilde vurmadım, şiddet uygulamadım. İlişkimizde gayet mutluyduk"dedi.

Duruşma savcısı, araştırılmasını istediği başka bir hususun kalmadığını belirterek, Fikirdeşici’nin, genç kızı cinsel eylemine karşılık bulamadığı için kapıldığı öfke sonucu darp ederek ölümüne neden olduğunu belirterek kasten öldürme suçundan ömür boyu hapis cezası ile cezalandırılmasını ve herhangi bir ceza indirimine gidilmemesini istedi. Mahkeme heyeti de son sözünden beraatini isteyen Fikirdeşici’yi ömür boyu hapis cezasına çarptırdı, ayrıca cezadan da herhangi bir indirim uygulamadı.

ANNE FENALAŞTI, BABA GÖZYAŞI DÖKTÜ

Karar duruşması sonrasında adliye koridorunda yakınlarına sarılan Türkan Sarıkaya'nın annesi Birgül Sarıkaya, "Kızımın kanı yerde kalmadı. Cezaevinde çürüsün. Cezasını çeksin" dedikten sonra fenalaşarak yere yığıldı. Yere düşen Birgül Sarıkaya'yı ayağa kaldıran yakınları, adliye doktoruna götürdü. Acılı baba Haydar Sarıkaya ise, "Adalet yerini buldu. Sanığın cezası indirilmedi. Cezası az bile. Melek yüzünün altında o canavar ruhlu bir insan. Beni çocuğum dahi olsa ölüm versinler, çıkmasın o insan" diye gözyaşı döktü. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön