'Türkiye'de derin devletin İslamî modeli'

Times, Rosemary Righter imzasıyla yayınladığı yorum yazısında, "Diktatörlüğün korkusu Türkiye'nin üzerinde. Erdoğan'ın skandala dönüşen adaletsiz davaları, İslamî faşizmin işareti" görüşüne yer verdi.

'Türkiye'de derin devletin İslamî modeli'

Righter'ın yazısı özetle şöyle:

"Ergenekon davasının işleyişi ve geçen yılki Balyoz davası, Türkiye'nin geçmişinden gelen kötülüklerle demokrasinin savaşmasından çok 1930'larda Stalin'in gövde gösterisi yaptığı duruşmaları hatırlatıyor. Mahkemenin, bu davalarda kanıt olarak gösterilen CD'lerin, elektronik yazışmaların bağımsız kaynaklarca doğrulanmasına izin vermemesi ya da sunulan kanıtlardaki tutarsızlıkları sorgulamaması bir adlî skandal.

"AKP, pek çok açıdan Türkiye için iyi bir şans oldu. Yaşam standardı gelişti, sağlık sisteminde reform yapıldı, altyapı çalışmaları hızlandı. Ancak kaybolmaya başlayan özgürlükler, sadece içki ya da sigara içmek de değil, devlet kurumlarının İslamlaşmasını tartışma özgürlüğünün de kaybolması AKP'nin İslam'la demokrasiyi birleştirdiği iddiasını çürütmeye başlıyor.

"Hepsinden öte, Fethullah Gülen hareketinin Başbakan Erdoğan üzerindeki etkisini sorgulamak bir tabu haline geldi. Okullara, üniversitelere, devlet kurumlarına, bürokrasiye, polise, yargıya sızan Gülen hareketi, derin devletin İslamî modeli oldu.

"Erdoğan'ın gündemi, yaptığı hesaplar giderek şüpheli bir hale dönüşüyor ve korku en güçlü silahı. Türkiye için tehlike artık bir askerî darbe değil. Asıl tehlike, Erdoğan'ın her türlü muhalefete ve çoğulculuğa karşı olan paranoyak hoşgörüsüzlüğü.

"Türk arkadaşlarım, Erdoğan'ın bu İslamî faşizmine Batılı hükümetlerin sessiz kalmasından rahatsız. Türkiye, parçalanan ülkelerle dolu bir bölgede önemli bir müttefik. AKP hükümeti, bu işbirliğinin bozulması için bir tehdit değil ancak Erdoğan'ın diktatörlüğü bu ilişkiyi yerle bir edecektir. Bu haftaki yargı rezaleti, bu olasılığın rahatsız edici şekilde gerçeğe dönüşebileceğini gösterdi."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 121 yorum
batı islamın ayak seslerinden korkmaya başladı..erdoğan içerdeki maşalarını temizleyince bu korkularını iyice dışa vurmaya başladılar...
asıl sen kork bu ülkede musluman kardeşler hizbullahlar islami terör yuva yaptı yakında kokusu çıkar karışmayan güzel ülkemi islam die die darma dagın ederlerse senin korkman lazım
Haçlılarla ittifak yapıp müslüman kanı dökenler ne zaman müslüman oldular?
GÜZEL BİR TESBİT. DIŞARDAN GELEN BU TÜR ÇIKIŞLARA KARŞI DİKKATLİ OLUNMALI
çok güzel bir tesbit bu ülkede yaşayıpda göremeyenlere örnek bir tesbit
OO ingiliz gözlüğü güzel yakışmış bardan meyhaneden anca bu şekilde görürsünüz
işinize geldimi elin gavurunun dediğini nasılda onaylıyorsunuz gavur tohumları sizi...
neden islamdan çok mu korkuyorsun ateistler mi yönetsin seni öle ise git başka yerlere burası osmanlı toprakları
asıl sen körsün iran ab abd rusya çin neden türkiyeyi sizin gibilerle karıştırmaya çalışıyor haksızda değiller uçağını iha ları bombanı füzeni kendin yapıp onların kazançlarını engellersen almanya bizim bunlarla beraber altın üretmemizi istemiyor vs vs. anlayana sivrisinek.......................................................
dogru soze ne denır allah yardımcımız olsun bızı bunlardan bır an once kurtarsın!
ALLAH MI dedin hayret ya sende islamcısın o zaman sakın çapulcular duymasın
Sen ilk önce Allah (CC) yazmayı öğren kamil...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler