HABER

"Türkiye'de yeterli desteği görmedim"

"Türkiye'de yeterli desteği görmedim"

Profesyonel boks hayatını Almanya'da sürdüren WBC Dünya Kıtalararası Ağırsiklet Boks Şampiyonu Sinan Şamil Sam, Türkiye'de profesyonel boksun gelişmediğini ve bunun önündeki en önemli engelin de finansman olduğunu belirterek, "Türkiye'de yeterli desteği göremediğim için boks yaşantımı Almanya'da sürdürüyorum" dedi.

WBC Dünya Kıtalararası Ağırsiklet Boks Şampiyonu Sinan Şamil Sam, 10 Kasım Cuma günü Hamburg'da Avustralyalı Bob Mirovic ile yapacağı karşılaşma öncesi Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin (TSYD) Levent'teki merkezinde bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Sinan Şamil Sam'ın menajeri Ahmet Öner ve sponsoru Saran Media'nın direktörü Selim Usta da hazır bulundu.

WBC Dünya Kıtalararası Ağırsiklet Boks Şampiyonu Sinan Şamil Sam, toplantıda yaptığı açıklamada, gücünü Türkiye'nin havası, suyu ve insanından aldığının özellikle altını çizerek, "ABD'li Clay Bey ile karşılaşacağım zaman da Türkiye'ye giderek bir kamp yapmıştım ve bu bana çok iyi gelmişti. Aynı şeyi yeniden uygulayacağım. Buna her zamankinden daha fazla ihtiyacım var. Önümde çok zorlu müsabakalar var. Ülkemin ekmeğinden, aşından, havası ve insanından güç toplayacağım. Onlardan aldığım kuvvet ile ringe çıkacağım.

Benim en büyük enerji kaynağım ülkem ve insanlarıdır. Maçlarımda onların çığlıklarını duyuyorum. Onların haykırışlarıyla rakibime saldırıyorum. Onların desteklerini binlerce kilometre uzaktan duyuyor ve hissediyorum. Beni ringlerde başarılı kılan da bu destektir. Ülkemdir" ifadelerini kullandı.

Türkiye'de yeterli desteği göremediği için boks yaşantısını Almanya'da sürdürdüğünü kaydeden Sam, "Türkiye'de profesyonel boks gelişmedi ve bunun önündeki en önemli engel de finansman sorunu. Türkiye'de yeterli ilgiyi göremediğim için boks yaşantımı Almanya'da sürdürüyorum.

Kazandığım başarılara rağmen Türkiye'den şimdiye kadar hiçbir destek görmedim" dedi. Sam, gelecek yıl Türkiye'de bir maç yapmayı düşündüğünü, bu maçın da tahminen 2007 yılının Mart ya da Nisan ayında olacağını da sözlerine ekledi.

Saran Media Direktörü Selim Usta ise Sinan Şamil Sam'a desteklerinin süreceğini belirterek, "Türk sporunun ve sporcusunun daima yanında olan bir kurum olarak ülkemizi başarıyla temsil eden Sinan Şamil Sam'a destek vermekten gurur duyuyoruz ve bu maçı kazanacağına inanıyoruz. Biz ona destek vermeye her zaman devam edeceğiz ve kendisine 10 Kasım'da yapacağı karşılaşma öncesi moral ve motivasyonunu artırmak amacıyla kendisine bir Toyota Hilux marka otomobil hediye ediyoruz" diye konuştu.

Sinan Şamil Sam'ın menajeri Ahmet Öner de, "Sinan Şamil Sam'ı önce Avrupa ardından da dünya şampiyonluğuna hazırlıyoruz. Önümüzdeki Aralık ayında dünyanın en iyi sekizinin çarpışacağı müsabakaya sokarak vatanımızı temsil edeceğiz. Sinan'ı ülkemizin bayrağını dünyanın zirvesine çekerken görmek istiyoruz. Bunun için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız" dedi.

Bu arada Saran Media, WBC Dünya Kıtalararası Ağır Sıklet Boks Şampiyonu Sinan Şamil Sam'a Toyota Hilux hediye etti. Saran Media Direktörü Selim Usta ise, toplantıda aracın anahtarını Sinan Şamil Sam'a verdi.

Öte yandan Sinan Şamil Sam, 10 Kasım Cuma günü Hamburg'da Avustralyalı Bob Mirovic ile yapacağı maçı kazanması halinde daha önce Oleg Maskaev'e kaybederek kaçırdığı WBC Ağırsiklet Boks Şampiyonluğu için tekrar dövüşme şansını yakalayacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön