'Türkiye'deki Patriotlar kullanılmayacak'

Almanya Savunma Bakanı Thomas de Maiziere, Türkiye'de bulunan Patriot füzelerinin Suriye'ye yönelik olası operasyonda kullanılmasının 'şimdilik' gündemde olmadığını söyledi.

'Türkiye'deki Patriotlar kullanılmayacak'

Almanya Savunma Bakanı Thomas de Maiziere, NATO kararı kapsamında Türkiye'de konuşlandırılan Alman Patriot füzelerinin Suriye'ye yönelik olası bir askeri müdahalede "şimdilik" kullanılmayacağını ifade etti.

Maiziere, Schleswig-Holstein eyaletinin Neustadt kentindeki donanma birliğini ziyareti sırasında, söz konusu Patriot sistemlerinin kullanımının tamamen savunmaya dayalı ve NATO müttefiki Türkiye'nin korunmasına yönelik olduğunu belirtti.

Suriye'deki durumun çok ciddi olduğuna işaret eden Maiziere, bundan dolayı '"ne olacağı" yönündeki spekülasyon yapılamayacağını kaydetti.

'PATRİOTLAR GERİ ÇEKİLSİN'

Sol Parti Federal Meclis Grubu Başkanı Gregor Gysi ise Erfurt kentinde yaptığı açıklamada, Türkiye'nin güneyinde konuşlu Alman Patriot sistemlerinin çekilmesini istedi.

Gysi, söz konusu füzelerin bölgede kalması durumunda, Suriye'ye olası askeri müdahale sırasında Alman ordusunun çatışmanın bir tarafı olabileceği tehlikesinin bulunduğunu kaydetti.

Gysi ayrıca Suriye rejimine karşı askere müdahaleye de karşı çıktı. (AA)

dünyadan haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
VAY BE İSRAİL'İN DÜŞMANLARINI YOK ETMEK İÇİN ABD VE AB'YE HER TÜRLÜ YARDIMI BİZİM MÜSLÜMAN HÜKÜMETİMİZ YAPIYOR. ALLAH BUNUN HESABINI TAYİP VE DAVUTOĞLU'NA HER HALDE SORACAKTIR..
Tayyıp ülkeyi iç savaşa götürüyor gayet bilinçli olarak bop eşbaşkanlığı görevine istinaden.
hadi kullan patlıyomu maketmi
müze içinmi getırılmış bende sey zannettmıstım
Kullanılmayacaksa hala neden kira ödüyoruz?
Diğer Haberler