KADIN

Türkiye'nin Makyaj Kompetanı Bülent Ersoy'dan 14 Makyaj Önerisi

Türkiye'nin Makyaj Kompetanı Bülent Ersoy'dan 14 Makyaj Önerisi

Bu tüyolar cicikukularınızı kıskançlıktan çatlatacak!

Bu yazıda görüp "bu ne demek ya" dediğiniz tüm kelimeler için yazının sonundaki sözlüğe başvurabilirsiniz.


Makyaj konusunda en önemli şey teceddüt. Yeni şeyler denemekten kaçınmayın. Yüz hatlarınızı ortaya çıkaracak gölgelerle fevkalade bir görünüme sahip olabilirsiniz.


Yaz geldiğinden mütevellit renklenmenin zamanı da geldi. Özellikle esmerler, sözüm size: cıvıl cıvıl turuncular, pembeler kullanmaktan korkmayın!


Göz kapaklarınız genişse değerlendirin! Kirpik diplerinizden başlayıp kaşlarınıza kadar namütenahi boyayabilirsiniz. Bunu yaparken cart renkler seçin, dikkatleri üzerinize çekin.


Ne demiştik? Namütenahi uyum...


Allahü teâlâ dünyadaki her şeyi büyük bir uyum ve düzen içinde yaratmış. Siz genç kızlarımızın da en çok dikkat etmeniz gereken şey giydiğiniz kıyafetle makyajınızın uyumu.


Kaşlarınızla oynamaya alışın. Mesela onları yok edin! Dünyaya kaşlı geldik ancak yok etmek de günah değil.


Kendinize yeni kirpikler alın! Ben şahsen tüy kirpiklerden simlilere, turuncudan sarıya her rengini her modelini kullanıyorum.


Yüzünüzü aydınlatmayı asla unutmayın. Aydınlatıcı asla fazla olmaz, yüzünüzü duru ve diri gösterir. Ben gerçek bir aydınlatma kompetanıyım, bana güvenin.


Hep söylediğim gibi, uyum en önemli şey. Uyuyacak olsanız dahi geceliğinize uygun tonlarda bir far seçin. Bronz tenle beyaz fevkalade yakışır, bu nedenle cildinize koyu renk bir fondöten uygulayın.


Siz oradayken kimsenin başka bir yere bakmasına izin vermeyin! Özellikle boyun, omuz ve sırt bölgenize boca edeceğiniz simler sayesinde hiçbir göz sizden kaçamaz.


Dekora uygun olarak yaptığınız makyaj sizi her zaman sahnede devleştirecek, ait olduğunuz yerin neresi olduğunu gösterecektir.


Kaşlarınızı saklamaktan çekinmeyin demiştim, mamafih onları baştan yaratmaktan da korkmayın. Alın hepsini kurtulun, sonra modaya göre istediğiniz gibi çizersiniz.


Efkar-ı umumiye'nin her dediğine aldırmayın ancak dışarı çıkıyorsanız hiç değilse bir ruj sürün.


Sonra böyle bir takım fotoğraflarınız ortaya çıkıyor, saçma sapan olaylar vuku buluyor...


Kompetan (Fransızca) : Uzman
Cicikuku (Bülent Ersoy) : Kanka
Teceddüt (Arapça): Yenilik
Mütevellit (Arapça): Dolayı
Namütenahi (Farsça): Sonsuz, ucu bucağı olmayan
Fevkalade (Arapça): Alışılmış olandan ayrı, olağanüstü, beklenmedik
Mamafih (Arapça): Bununla birlikte
Efkar-ı umumiye (Arapça): Genel görüş, genel fikir
Vuku bulmak: Olmak, meydana gelmek...