Uludağ Üniversitesi'nde olaylar çıktı

Uludağ Üniversitesi'nde 4 öğrencinin karşıt görüşlü öğrenciler tarafından darp edilmesi üzerine, olayları protesto edip zorla yurt binasına girmeye çalışan öğrencilere jandarma müdahale etti. Jandarmanın dağılın ikazına uymayan öğrencilerden 13'ü gözaltına alındı, olaylarda 2 öğrenci de yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, C.Y. isimli öğrenci geçtiğimiz hafta sonu darp edildi. Olayın ardından bir grup öğrenci, sabah saatlerinde kampüs içindeki bir kafeteryada buldukları öğrencileri darp etti. Karşıt gruplu öğrenciler, daha sonra kampüs içinde birbirine girdi.

Çıkan olaylarda 4 kişi yaralanırken, özel güvenlik görevlileri olaylara müdahale etmedi. Öğleden sonra çıkan olayları protesto etmek isteyen aşırı öğrenciler, Eğitim Fakültesi'nde toplanarak Kredi Yurtlar Kurumu'na doğru sloganlarla yürüyüşe geçti. Yurdun müdürüyle görüşmek istediklerini söyleyen 150 kişilik grup, ret cevabı aldı.

Zorla binaya girmek isteyen öğrencilere jandarma ekipleri müdahale etti. Yaşanan arbedede 2 öğrenci yaralanırken, çıkan arbede ve kovalamaca sonucu 13 öğrenci jandarma tarafından gözaltına alındı. Yaralanan öğrenciler, bir otobüsle hastaneye götürüldü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler