HABER

Uludağ yolunda kar çilesi

Yurt genelini etkisi altına alan kar yağışı, Bursa'da da kendini hissettirdi

BURSA (İHA) - . Kar kalınlığının 1 metreye yaklaştığı Uludağ'a gitmek isteyen onlarca otobüs yolda kalırken, jandarma araçların zincirsiz çıkmasına izin vermiyor.

Meteoroloji uzmanlarının yaptığı uyarının ardından, Bursa kent merkezinde kar yağışı öğle saatlerinde başladı. Uzmanların uyarılarını dikkate alan vatandaşlar zorlanmazken, bazı vatandaşlar ise hazırlıksız yakalandı. Özellikle kentin yüksek kesimlerinde kar yağışı yoğun olarak hissedilirken, şehrin simgelerinden teleferik ise yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekti. Teleferikle Uludağ turu yapmak isteyen Arap turistler, istasyonda beklerken karın tadını çıkardı.

ULUDAĞ YOLUNA ZİNCİRSİZ ÇIKMAYA İZİN YOK

Öte yandan Uludağ, hafta sonu tatilini fırsat bilen öğrencilerin de akınına uğradı. Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Yiğitali köyünde araçları durdurarak zincirsiz çıkmalarına izin vermedi. Otobüslerin lastiklerine yol kenarında zincir takılırken, öğrenciler de kar topu oynadı. Zincir satan köylüler ise yolda kalan araç sürücülerinin yardımına koştu.

Yoğun kar yağışı nedeniyle Oteller Bölgesi'ne çıkamayan vatandaşlar ise yol kenarına park etti. Aileleri ile kar üstünde mangal yapan vatandaşlar, Uludağ'ın keyfini çıkardı. Hava koşullarının tadını en çok çıkaran çocuklar ise bol bol karların üzerinde yuvarlandı.

Geri Dön