HABER

Uludağ'a Alpler modeli

BURSA (İHA) - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, teleferik hattının oteller bölgesine kadar uzatılacağı projeyi gerçekleştirecek firmanın İsviçre'deki kabin fabrikasını ve Alpler'de inşa ettiği tesisleri gezdi.

Başkan Şahin, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Fahreddin Yıldırım ve Genel Sekreter Hüseyin Konçak birlikte Avusturya'ya yaptığı ziyarette, dünyanın en gözde kayak ve teleferik tesislerini inceledi. Şahin ve beraberindekiler Avusturya'daki gezisinde ilk olarak teleferiğin oteller bölgesine kadar uzatılacağı projeyi gerçekleştirecek olan Doppelmayr firmasının İsviçre'deki kabin fabrikasını gezdi. Doppelmayr Yönetim Kurulu Başkanı Michael Doppelmayr, şirketlerinin 1890 yılından bu yana hizmet verdiğini ve bugüne kadar 65 ülkede 13 bin 600 teleferik tesisi kurduğunu belirtti. Şahin daha sonra Yıldırım ve Konçak'la birlikte Doppelmayr'in Avusturya'nın Tirol Bölgesi'ndeki Serfaus Kayak Merkezleri'ndeki tesisleri gezdi. Şahin, Yıldırım ve Konçak, yarın da dünya sosyetesinin gözde mekanlarından Alpler'deki Fiss ve Muttersberg bölgelerindeki kayak merkezlerinde incelemelerde bulunacak.

İnceleme gezisinin teleferiğin oteller bölgesine kadar uzatılarak, mevcut hattının yenileneceği projenin sağlıklı bir şekilde yürütülmesine yönelik büyük yarar sağladığını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, "Teleferik projesini yürütecek firma, sektöründe dünya lideri. Sektöründe pazarın yüzde 60'ını elinde bulunduran firma, Uludağ'a da dünyanın en uzun hava hattını yapacak olmanın heyecanını yaşıyor. Ben de buradaki tesisleri Uludağ'da düşündüğümde daha çok heyecanlandım. Uludağ'ı Alpler'i aratmayacak güzelliğe kavuşturacağız" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler