HABER

Üniversite öğrencisinin ilaçlı tecavüz davası

SAMSUN (İHA) - Hollanda'da yaşayan ve Karaman'a izne gelen akrabası olan genç kızı Samsun'a davet edip, kaldığı evde meşrubatına ilaç katarak uyutarak tecavüz ettiği iddia edilen üniversite öğrencisi gencin yargılanmasına devam edildi.

Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi 6. sınıf öğrencisi Kadir Y. (25), 4 yıl önce akrabası olan Ş.E.'yi (26) ilaçla uyutarak tecavüz ettiği iddiasıyla bugün hakim karşısına çıktı. Tutuksuz olarak yargılanan Kadir Y, hakkındaki suçlamaları kabul etmedi. Kadir Y, dana önceki duruşmada verdiği ifadede, "Karşılıklı bir ilişki. Zorla bir şey olmadı. Kendi rızasıyla ilişkiye girdik. Hollanda'dan izine gelmişti. Karaman'dan kendisini Samsun'a davet ettim. Birlikte 8 gün Samsun'da kaldık. Daha sonra Samsun'dan ayrılınca ailesi beni arayarak evlenmemizi istedi. Ben de bu durumu kendi aileme bildirdim. Onlar evlenmemize izin vermedi. Ben zaten onunla evlenmek istemiyordum. Ailem destek olsun diye onlara haber verdim. Beni evlenmem için tehdit ettiler" demişti.

Ş.E.'nin erkek kardeşi Murat E, Hollanda'dan izne gelerek duruşmada tanık olarak ifade verdi. Murat E, olay tarihinde kendisinin düğünü için kardeşi Ş.E. ile Hollanda'dan geldiklerini belirterek, "Kadir Y.'nin ailesiyle akraba oluruz, ayrıca aile dostuyuz. Benim düğünümde bize yardımcı oldular. Ancak Kadir, kardeşimi Samsun'a davet etti. Birlikte kaldılar. Daha sonra Hollanda'ya dönünce çok durgundu. Depresyona girdi. Sonra öğrendik ki Kadir meşrubatına ilaç katarak çirkin emeline ulaşmış. Kadir Y.'nin ailesini aradım, ancak telefonu kapatıp benimle konuşmak istemediler. Herhalde ablamın yaşı Kadir'den büyük olduğu için evlenmesine razı olmadılar" dedi.

Duruşma şahitlerin dinlenmesi için ertelendi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön