HABER

Üniversiteli genç sobadan zehirlendi

GAZİANTEP (İHA) - Duş almak için girdiği banyoda şofbenden zehirlenerek hayatını kaybeden Erzurum Atatürk Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 1. sınıf öğrencisi Akif Kölemen, memleketi Gaziantep'te toprağa verildi.

Edinilen bilgiye göre, Atatürk Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 1. sınıfta okuyan M. Akif Kölemen, duş almak için girdiği banyodan uzun süre çıkmayınca arkadaşları şüphelendi. Banyo kapısını kırarak içeri giren arkadaşları yerde baygın yatan Kölemen'i hastaneye götürdü. Şofbenden zehirlendiği belirlenen Kölemen, burada yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Yakınları tarafından Erzurum'dan alınan ve Islahiye İlçesi'ne getirilen M. Akif Kölemen'in cenazesi ailesini yasa boğdu. Kölemen'in annesi Emine ile babası Nasıf Kölemen'in ağıtları yürekleri dağladı. Bir süre Devrişpaşa Mahallesi'ndeki evinde bekletilen M. Akif Kölemen'in cenazesi namaz kılınmak üzere Devrişiye Camii'ne getirildi. Erzurum'dan gelen öğrenci arkadaşları ile çok sayıda vatandaşın katıldığı namaz sonrası M .Akif Kölemen, gözyaşları ve dualar arasında son yolculuğuna uğurlandı.

İlk ve orta öğrenimini büyük bir başarıyla tamamlayan M. Akif Kelem'in hayallerini süslediği Eczacılık Fakültesi'ni 352 puanla kazandığı bildirildi. Züccaciyelik yaparak geçinen baba Nasıf Kölemen'in oğlunun okulu bitirmesi halinde ilçede eczane açmayı planladığı öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön