HABER

Ünlü annelerden beslenme tüyoları

Türkiye genelinde binlerce çocuğa ulaşmayı hedefleyen projenin ilk adımı Sinop’ta atılacak ve sözcülüğünü ise ünlü sinema sanatçısı Hülya Koçyiğit üstlenecek.

Ünlü annelerden beslenme tüyoları

Çocukların yeterli ve dengeli beslenmesi için harekete geçen Sana ve TOÇEV, Milli Eğitim Bakanlığı Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’nın desteğiyle “İyi Beslenmek, İyi Gelecek” isimli bir sosyal sorumluluk projesi başlattı.

Türkiye genelinde binlerce çocuğa ulaşmayı hedefleyen projenin ilk adımı Sinop’ta atılacak ve sözcülüğünü ise ünlü sinema sanatçısı Hülya Koçyiğit üstlenecek.

Proje için Aslı Şen, Begüm Şen, Çiğdem Hitay, Deniz Berdan, Ece Kıral, Emek Külür, Esra Üstünkaya, Gülay Kamaz, Hülya Kalyoncu, Nalan Salur ve Reyhan Gülman’ın aralarında bulunduğu ünlü anneler, İstanbul’un önde gelen restoran-kafelerinden Lucca’nın menüsünden favori yiyeceklerini seçtiler. “İyi Beslenmek İyi Gelecek” adı verilen menü, 01 Şubat tarihine kadar Lucca’da servis edilecek ve elde edilen gelir TOÇEV tarafından belirlenen çocukların yeterli ve dengeli beslenmesi için oluşturulan fona aktarılacak. Tüketiciler ise aldıkları her Sana ile bu projeye destek vermiş olacaklar.

Kahvaltının dengeli beslenme düzenindeki önemine dikkat çekmeyi amaçlayan ‘İyi Beslenmek, İyi Gelecek’ projesiyle toplum bilincinin yükseltilmesi ve binlerce çocuğa ulaşılması hedefleniyor. Projenin tanıtımı 20 Ocak 2009 tarihinde Lucca’da düzenlenen basın toplantısıyla yapılırken, tercihleriyle ‘İyi Beslenmek, İyi Gelecek’ menüsünü oluşturan ünlü anneler ilgi odağı oldu. Toplantıda konuklara “İyi Beslenmek, İyi Gelecek” menüsü ikram edildi.

Proje sözcüsü Hülya Koçyiğit, “Bir anne ve anneanne olarak, ülkemizde yaşayan çocuklar için bir şeyler yapmamız gerektiğine inanıyorum. Sana ve TOÇEV’e bu çok anlamlı projeyi hayata geçirdikleri için teşekkür ediyorum. Böyle özel bir projenin elçiliğini üstlenmek müthiş bir duygu” dedi.

Proje kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’nın yönlendirmesiyle TOÇEV tarafından belirlenen çocuklara bir yıl boyunca her ay kahvaltılık ve temel besin öğeleri içeren gıda paketleri dağıtılacağının altını çizen Koçyiğit, “Türkiye’deki tüm çocukların tıpkı kendi çocuğum ve torunlarım gibi yeterli ve dengeli beslenmesini istiyorum. Bu yüzden ‘İyi Beslenmek, İyi Gelecek’e yürekten inanıyorum. Anne yüreği taşıyan herkesi projemize destek olmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Sana Ürün Müdürü Ceren Türkben de projeyle ilgili olarak “Sana olarak, ‘Her gün büyüyen çocuklara her gün Sana’ vizyonumuzun temelinde, markamızın kuruluş yılı olan 1953’ten bu yana söylediğimiz, ‘Özen Gösteren Anneler’ felsefemiz yatıyor. İşte tam da bu vizyonun ışığında, bugün TOÇEV ve MEB’in de desteğiyle ‘İyi Beslenmek İyi Gelecek‘ projemizi başlatıyoruz. Amacımız, çocukların güne iyi bir başlangıç yapmalarını ve gün boyunca bu etkiyi hissetmelerini sağlamak. Hem beslenme konusundaki bilgi birikimimizi paylaşacağız, hem de Sinop’tan başlayarak ihtiyaç duyan çocuklara kahvaltı ağırlıklı gıda paketi ulaştıracağız. Tüketicilerimiz de aldıkları her Sana ürünüyle birlikte bu projeye destek vermiş olacaklar.” dedi.

TOÇEV Başkanı Ebru Uygun: “TOÇEV olarak 16. yılımızda başlattığımız ilk ulusal projemiz “İyi Beslenmek, İyi Gelecek” ile dengeli ve yeterli beslenmenin önemine dikkat çekerken aynı zamanda maddi durumu yetersiz ailelerin başarılı çocuklarına bir yıl boyunca her ay düzenli olarak kahvaltılık ve temel besin öğeleri içeren gıda paketleri ulaştıracağız.

Hedefimiz tüm Türkiye’de ihtiyacı olan çocuklara ulaşmak, onların sağlıklı, kendine güveni olan ve geleceğe umutla bakan bireyler olarak büyümesini sağlamak. Bu hedefimiz doğrultusunda bizlere destek veren ünlü annelerimiz, bir başka destekçimiz Lucca’nın menüsünden favori yemeklerini seçerek “İyi Beslenmek, İyi Gelecek” özel menüsünü oluşturdular. 01 Şubat’a kadar Lucca’da sunulacak olan “İyi Beslenmek, İyi Gelecek” özel menüsünden elde edilecek gelir çocuklarımızın yeterli ve dengeli beslenmesi için oluşturulan fona aktarılacak.”

Projeye destek veren ünlü annelerin tam listesi aşağıdaki gibidir;

Aslı Şen, Begüm Şen, Çiğdem Hitay, Deniz Berdan, Ece Kıral, Emek Külür, Esra Üstünkaya, Gülay Kamaz, Hülya Kalyoncu, Nalan Salur, Reyhan Gülman.

Proje hakkında detaylı bilgi almak ve projeye destek olmak isteyenler için hazırlanan web sitesine www.iyibeslenmekiyigelecek.org adresinden ulaşabilirsiniz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön