HABER

Ünlü tatil beldesinde korku dolu anlar! İmdadına son anda yetiştiler

Antalya'nın Alanya ilçesinde dalgalara rağmen açılan genç, boğulma tehlikesi geçirdi. Bir süre sonra yardım isteyen şahsın imdadına, büfede çalışan bir genç ve iki sörfçü yetişti. Olayın ardından genç ve arkadaşları sahilden ayrılırken, birçok kişinin, gencin boğulma tehlikesi yaşadığını gördüğü halde dalgalı denizde yüzmeye devam ettikleri görüldü.

Ünlü tatil beldesinde korku dolu anlar! İmdadına son anda yetiştiler

Yaşanan olaya rağmen vatandaşların denize girmeye devam etmesi ise pes dedirtti.
Olay, ilçeye bağlı İncekum Mahallesi’nde bulunan halk plajında saat 11.00 sıralarında yaşandı. Edinilen bilgiye göre, yakınları ile birlikte plaja gelen bir şahıs dalgalı denizde açıldı. Vatandaşlar şahsın bir süre sonra boğulma tehlikesi geçirerek yardım istediğini gördü. Bunun üzerine sahilde bulunan büfenin çalışanı Umut Kılınç ile iki sörfçü genç denize atlayarak yardım isteyen adama ulaştı. Adam 3 genç tarafından simit yardımı ile denizden çıkarıldı. Denizden çıkarılan adam bir süre kumlar üzerinde yatarak kendine gelmeye çalışırken, daha sonra arkadaşları ile birlikte olay yerinden ayrıldı. Öte yandan olay anında ve sonrasında vatandaşların dalgalı denizde yüzmeye devam ettikleri ve tehlikeye aldırmadıkları gözlendi.

"AÇILMIŞLAR, GERİ DÖNEMEMİŞLER"

Adamı kurtaran Umut Kılınç, “Açılmışlar, geri dönememiş. Biz de arkadaşlar ile giderek yardımcı olduk. Çok şükür bir sıkıntısı yok" dedi.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön