Ünlüler ve Evlilikleri

Ünlülerin evlilikleri ve fotoğrafları

Ünlüler ve Evlilikleri

Adnan ŞENSES

Adnan Şenses 6 defa nikah masasına oturarak en çok evlilik yapan sanatçılar arasına girmiştir.
İlk evliliğini 1959 yılında 24 yaşındayken, kendinden 28 yaş büyük olan şarkıcı ve sinema yapımcısı Suzan Yakar Rutkay ile gerçekleştirmiş ve 1963 yılında boşanmıştır.
İkinci evliliğini 1964 yılında Meral Tunalı ile gerçekleştirmiştir. Meral Tunalı ile 4 yıl süren evliliğinde Arzum adında kızı dünyaya gelmiştir.
Üçüncü evliliğini Ayten Kahraman ile gerçekleştirdi.
Dördüncü evliliğini Londra'da Christine adlı bir İngiliz kızı ile gerçekleştirdi.
Beşinci evliliğini 1984 yılında Hayal Devran ile gerçekleştirdi. Bu evliliği sadece altı ay sürdü.
Altıncı ve son evliliğini ise 1990 yılında Lale Hanım ile gerçekleştirmiştir.


Ahmet ÖZHAN (KATIGÖZ)

Türk Sanat ve Tasavvuf Musikisi'nin usta isimlerinden Ahmet (Katıgöz) Özhan 3 defa nikah masasına oturmuştur.
İlk evliliğini 1976 yılında Hale Soygazi ile gerçekleştirmiştir. 1985 yılında çift boşanma kararı almış ve ayrılmışlardır.
Özhan 1986 yılında Hatice Töreyim ile nikah masasına oturdu. Bu evlilikten Özgül ve Özcan isimli biri kız diğeri erkek iki çocuğu dünyaya geldi. Çift 2013 yılında olaylı bir biçimde ayrıldı.


Ahmet Özhan'ın Hatice Töreyim ile olan 27 yıllık evliliğinin bitme sebebinin, 30 yıl önce nişanlanıp ayrıldığı müzik öğretmeni Filiz Akbulut ile olan ilişkisi olduğu medyaya yansıdı.
2013 yılında Hatice Töreyim'den boşanan Ahmet Özhan yine aynı yıl Filiz Akbulut ile nikah masasına oturdu. - - - - - -

Barış MANÇO

Popüler Türk Müziğinde unutulmaz bir yere sahip olan Barış Manço 2 kez nikah masasına oturmuştur.
Barış Manço'nun ilk evliliği sadece 40 gün sürdüğü için pek bilinmez. Barış Manço ve Belçikalı fotomodeli Marie Claude 3 yıllık birlikteliklerini 31 Ocak 1970 tarihinde nikah masasına oturarak resmileştirmişlerdir. Fakat bu evlilik pek kısa sürmüş Barış Manço ve Marie Claude 40 gün sonra ayrılmışlardır. Resmi boşanma işlemleri ise 6 ay sonra sonuçlanmıştır. Uzun süren bir birlikteliğin ardından evliliklerinin bu denli kısa sürmesinin ardında Marie Claude'nin Fikret Kızılok ile olan ilişkisi olduğu medyaya yansımıştır. - - - - - -

Barış Manço ikinci evliliğini ise 1978 yılında Lale Çağlar ile gerçekleştirir. Bu evliliklerinden Doğukan ve Batıkan adını verdikleri iki erkek çocukları dünyaya gelir.


Belgin DORUK

60'lı yılların sinemadaki peri kızı Belgin Doruk 2 kez nikah masasına oturmuştur.
İlk evliliğini henüz 17 yaşındayken kendisinden 27 yaş büyük sinema yönetmeni Faruk Kenç ile gerçekleştirmiştir. Bu evliliğinden Gül isminde bir kızı dünyaya gelir.
İkinci evliliğini ise 1961 yılında Şair Salah Birsel'in yeğeni olan yönetmen Özemir Birsel ile gerçekleştirdi. Bu evliliğinden de Aydın adında bir oğlu dünyaya geldi. - - - - - -

Bülent ERSOY (ERKOÇ)

Türk Müziği'nin Divası olarak anılan ünlü sanatçı Bülent Ersoy da 2 kere nikah masasına oturdu.
İlk evliliğini 1998 yılında 20 yaşındaki Cem Adler ile gerçekleştirdi.
Sadece 4 ay sürecek ikinci evliliğini ise 2007 yılında 24 yaşındaki Armağan Uzun ile gerçekleştirdi. - - - - - -

Cem KARACA

Türk Rock Müziğinin efsane temsilcisi Cem Karaca 5 kez nikah masasına oturdu.
İlk evliliğini 22 Aralık 1965 tarihinde tiyatro sanatçısı Semra Özgür ile gerçekleştirmiştir.
İkinci evliliğini 1968 yılının ekim ayında yine tiyatro sanatçısı Meriç Başaran ile gerçekleştirdi. Bu evliliği 2 yıl kadar sürdü.
Üçüncü evliliğini 21 Ağustos 1972 tarihinde Feride Balkan ile gerçekleştirdi. Bu evliliğinde Emrah adında bir oğlu oldu.
5 Temmuz 1993 tarihinde ilk eşi Semra Özgür ile yeniden nikah masasına oturdu.
Beşinci ve son evliliğini ise İlkim Erkan ile gerçekleştirdi. - - - - - -

Ediz HUN

Türk sinemasının yakışıklı jönü Ediz Hun "Evlenirsen yüzüne kezzap atarız" tehditleri altında, Berna Öner ile 3 Ocak 1973'te Tünel'de bulunan eski Beyoğlu Evlendirme Dairesi'nde nikah masasına oturmuştur. - - - - - -

Hülya KOÇYİĞİT

Türk sinemasının unutulmaz oyuncusu Hülya Koçyiğit 5 Temmuz 1968 tarihinde hayatını Fenerbahçeli ünlü oyuncu Selim Soydan ile birleştirmiştir.

Nikah günü yaşanan izdiham dönemin gazete ve dergilerinde manşetlere yansımıştır. Yaşanan izdiham dolayısıyla nikah memurunun sandalyesi kırılmış ve memur nikahı ilk kez ayakta kıymıştır. Yine izdiham dolayısıyla Hülya Koçyiğit de dahil olmak üzere birçok misafir baygınlık geçirmiştir. - - - - - -

Çift nikah öncesinde Selim Soydan'ın hasta annesi Adalet Soydan'ı ziyaret etmiş ve elini öpmüştür.

Çiftin evliliklerinden Gülşah adında bir kızları dünyaya gelmiştir. Gülşah da küçük yaşlarında birkaç sinema filminde oynamıştır. - - - - - -

Mustafa DENİZLİ

Türk futbolunun efsane teknik adamı Mustafa Denizli 3 kez nikah masasına oturmuştur.

İlk evliliğini 1970 yılında İzmir'in önde gelen Musevi ailelerinden Juliet Aruh ile gerçekleştirmiştir. Juliet Aruh'un ailesi bu evliliğe karşı çıkmış ve kızlarını da alıp İsrail'e yerleşmişlerdir. Fakat genç Denizli aşık olduğu Juliet'in peşinden Tel Aviv'e gitmiş ve binbir zorlukla ulaşabildiği Aruh ailesine aşkını kabul ettirip Juliet ile hayatını birleştirmiştir. Bu evlilikten Selin adında bir kızları dünyaya gelmiştir. Çift 1989 yılında boşanmıştır.

Denizli ikinci evliliğini ise 1991 yılında sosyetik güzel Çiğdem Kayalı ile gerçekleştirmiştir. 2003 yılında sona erecek olan bu evlilikten de Lâl adında bir kızı vardır.

Denizli üçüncü ve son evliliğini ünlü siyasetçi Şerafettin Elçi'nin kızı, Evin Elçi ile 2010 yılında gerçekleştirmiştir.


Nebahat ÇEHRE & Yılmaz GÜNEY

Yılların güzelliğini eskitemediği sinema yıldızı Nebahat Çehre 2 kez nikah masasına oturmuştur.

Çehre ilk evliliğini 30 Ocak 1967 tarihinde Türk sinemasında "Çirkin Kral" lakabıyla tanınan Yılmaz Güney ile gerçekleştirmiştir. Çift 24 Nisan 1968'de boşanmıştır.

Çehre ikinci evliliğini ise 1976 yılında Galatasaraylı Milli Basketbolcu Yavuz Demir ile gerçekleştirmiş ve 1979 senesinde boşanmıştır.


Orhan GENCEBAY

Arabesk müziğin önemli temsilcilerinden Orhan Gencebay ilk evliliğini 1969 yılında Azize hanım ile gerçekleştirdi. Çiftin kısa süren bu evliliklerinden Altan adını verdikleri bir oğulları dünyaya geldi.
Daha sonra eşinden boşanan Orhan Gencebay "Tanrı katında eşimdir" dediği eski sinema artisti Sevim Emre ile beraber yaşamaya başladı. 46 senedir Sevim Emre ile beraberdir. - - - - - -

Özkan Uğur

Popüler Türk müziğinin renkli simalarından Özkan Uğur 2 kez nikah masasına oturmuştur.

İlk evliliğini Naz Gülesin ile gerçekleştiren Özkan Uğur, ikinci evliliğini ise Aysun Aslan ile gerçekleştirmiştir.


Sadri ALIŞIK

Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden Sadri Alışık 2 kere nikah masasına oturmuştur.
İlk evliliğini sinema oyuncusu Neriman Esen ile gerçekleştirmiştir. Fakat bu evliliği fazla uzun sürmemiştir. - - - - - -

Sadri Alışık ikinci evliliğini ise unutulmaz tiyatro ve sinema sanatçısı Çolpan İlhan ile gerçekleştirmiştir. Çolpan İlhan ile olan evliliğinden Kerem Alışık adında oğulları dünyaya gelmiştir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler