HABER

Üsküdar’da silahlı dehşet! Pitbull zannedip köpeği vurdular: Ağzından kan dökülüyordu

Üsküdar'da otizmli genç Egemen Gümüş, Keş ve Maysa isimli köpeklerini gezdirmek için parka çıkardı. O esnada parkın yanından geçen kimliği belirsiz silahlı bir şahıs üzerine gelen boxer cinsi köpeği yasaklı cins pitbull zannederek silahla vurdu. Otizmli genç, caninin peşinden koşsada yakalayamadı. Köpeği vurulan gencin annesi, ''Egemen kucağında keşle gelip ağzından dökülen kanları gördük. Egemen otizmli bir çocuk sürekli atak geçiriyor'' diyerek eli silahlı kişilerin bulunmasını istiyor.

Üsküdar’da silahlı dehşet! Pitbull zannedip köpeği vurdular: Ağzından kan dökülüyordu

Olay, geçtiğimiz günlerde Üsküdar Zeynep Kamil Mahallesi'nde sabahın erken saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 16 yaşındaki Otizmli genç Egemen Gümüş, Maysa ve Keş isimli Boxer cinsi köpeklerini evlerinin yakınındaki parkta yürüyüşe çıkardı. İddiaya göre o esnada parkın yanından geçen kimliği belirsiz eli silahlı bir kişi üzerine gelen boxser cinsi, Keş isimli köpeği yasaklı cins pitbull köpeği zannederek köpeğe kurşun yağdırdı. Köpek sahibi Egemen Gümüş, "Dur, yapma abi" diye engel olmaya çalışsa da eli silahlı cani dinlemedi ve köpeği otizmli gencin gözünün önünde vurarak kaçtı. Egemen Gümüş ve diğer Maysa isimli köpek vuran şahsın peşinden koşsa da yakalayamadı. Silahlı şahsın kaçtığı anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı.

Screenshot_16

''KÖPEĞİMİN AĞZINA ATEŞ AÇARAK KOŞMAYA BAŞLADI''

Olay hakkında konuşan otizmli genç Egemen Gümüş, “Sabah saat 06.00 gibi evimizin önünde bulunan parka köpeklerimi çıkardım. Köpeklerim parkta bulunan sokak köpekleri ile oynuyordu. Ben bankta otururken, silah doldurma sesini duydum. Köpeğimin ağzına ateş açarak koşmaya başladı. Bende köpeğimi kanlar içinde görünce peşinden koşmaya başladım yetişemedim. Köpeğim orda öldü. Faili henüz bulunmadı. Bize bu dehşeti yaşatanın bulunmasını istiyorum. Allah kimseye böyle bir acı vermesin. Adalete güveniyorum” diye konuştu.

Screenshot_17

''KÖPEĞİN AĞZINDAN DÖKÜLEN KANLARI GÖRDÜK''

Köpeği vurulan otizmli gencin annesi Kamile Gümüş ise eli silahlı caninin bulunması için yetkilere seslendi, Gümüş, Egemen özel bir çocuk, olayın olduğu gün Egemen 5 ay sonra okula başlayacaktı. Maysa ve Keş isimli köpeklerimiz sayesinde Egemen sosyalleşmişti. Egemen saatinde kalkıp, nasıl davranacağını öğrenip onlarla bir eğitim almıştı. O sabah Egemen sabah evimizin önünde parka çıktığında Egemenin, “Dayı , Anne “ seslenerek kucağında keşle gelip ağzından dökülen kanları gördük. Benim özel çocuğum sürekli ellerini yıkıyor, gözlerinin yaşı durmuyor. Egemen otizmli bir çocuk sürekli atak geçiriyor. İğneleri yapılarak ilaç veriliyor. Benim çocuğum ağır bir depresyona girdi” diye konuştu.

Screenshot_14

''PITBULL ZANNEDEREK SİLAHLA VURMUŞ''

Yetkililere seslenen Anne Gümüş, “ Benim çocuğum 16 yaşında özel bir çocuk, yanında bir köpekle silahın doğrultulup, o köpeğin öyle parçalanıp, çocuğumun toplayıp getirmesi, nasıl bir dehşet, nasıl bir felakettir. Köpeği vuran şahıs, Boxer cinsi köpeğimizi yasaklı cins Pitbull zannederek kafasından silahla vurmuş. Egemen köpekleri parkta köpekleri oynattığı sırada olmuş. Şahsın kaçma görüntüleri mevcut. Çocuğum kanlar içerisinde köpeğini getirdi. Evimizde yas var” ifadelerini kullandı.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
iyi olmuş demiycem yanlız bacım taşımadan kurtulmayacak taşıdığınız hayvan buna çok dikkat edeceksiniz adam korkudan yapmış olabilir bunu kendi canını korumuş olabilir veya başka bir çocuk olabilir vs vs
pittbull bile olsa kimsinde öldürüyorsun sen.. cumhurbaşkanim bu hayvanlara yapilanlari görmüyor musunuz?! elinde silahla nasil toplum icinde geziyor bu insanlar. Adalet bakanim yaşıyormusuz? yine yakalar yine serbestmi birakir savcilarimiz? yarin bir insani vurmayacagi ne malum! önüne gelen silah sahibi önüne gelen katil. bir müslüman devleti nasil bu hale gelir? merhametimiz dini ve ahlaki degerlerimiz nerede vicdaniniz nerede. hizla sapitan bir toplum olduk. Allah goz yumaninda bunlari yapaninda sonunu ibretlik etsin..
Geri Dön