HABER

Uyurgezer olan 3 yaşındaki kız -15 derecelik koridora çıkınca donarak öldü

Uyurgezer olan 3 yaşındaki kız -15 derecelik koridora çıkınca donarak öldü

3 yaşındaki Angelina, anne Svetlana Kuleshova tarafından bir sabah ölü bulundu. Polis soruşturma başlattı.

Uyurgezer küçük kız, ısıtma olmadığı için sıcaklığı -15 dereceye düşen evin koridorunda donarak öldü.

Angelina, annesi tarafından trajik bir şekilde ölü bulundu.

Rusya’nın Satka kentinde yaşayan 3 yaşındaki Angelina, 23 yaşındaki annesi Svetlana Kuleshova tarafından yatağında olup olmadığı kontrol edilince öldüğü anlaşıldı.

Trajediden önceki gece aile 1 yaşına giren küçük kızlarının doğum gününü kutlamıştı. Anne Svetlana bölge polisine “Angelina’yı yatırdım ve gece yarısından önce uyuyakaldı. Eşimle biraz televizyon izledik ve sonra yatağa gittik. Uyandığımızda Angelina’yı yatağında bulamadık. Koridora baktığımızda yerde yattığını gördük” dedi.

Angelina, annesi Svetlana Kuleshova ile birlikte.

2

Ebeveynlerinin açıklamalarına göre Angelina uyurgezerlik eğilimi gösteriyordu ve aile sık sık küçük kızı yatağına götürmek zorunda kalıyordu.

Ancak trajedinin yaşandığı 4 Aralık gecesi, kimse Angelina’nın yataktan kalktığını fark edemedi. Annesi, Angelina’nın uykusunda ısıtması olmayan koridora çıktığına ve geri dönemediğine inanıyor.

Svetlana “Angelina uyurgezerdi. Koridora çıktı ve geri dönemedi. Büyük olasılıkla karanlıkta kapının kolunu bulamadı ve içeri giremedi” dedi.

Ebeveynlerinin açıklamalarına göre Angelina’nın uyurgezerlik eğilimi vardı.

3

Angelina’nın annesi sabah kızını kontrol etmeye gittiğinde yatakta olmadığını gördü.

4

Anne, kendisinin ve eşinin o gece herhangi bir ses duymadığını söyledi. İhmal nedeniyle ölüme sebebiyet verme suçuyla hakkında dava açılan anne, suçlu bulunursa iki yıla kadar hapis cezası alacak.

Bölge emniyetinden görevli Mikhail Krokhin “Soruşturma sonucu çocuğun kendi başına evin kapalı alanından çıktığı tespit edildi. Çocuk koridora çıktığında hipotermi gerçirerek öldü” dedi.

Angelina’nın donarak öldüğü söylendi.

5

Raporlara göre küçük kızın hayatını kaybettiği koridorun ısısı -15 dereceydi. Ailenin küçük kızı da sosyal servis tarafından anneden alınarak soruşturma bitene kadar yetimhanede kalacak.

Savcılık, Svetlana’nın ifadesinin doğruluğundan emin olmak için bir psikolog eşliğinde anne ile görüşüleceğini belirtti.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
madem bi hastalığı var, yalnız bırakılırmı bu yaşdtaki çocuk, yuh
Sizin gibi ana babanın . Öküz kapıyı kilitlemeyin demi akıl edemediniz . Korkusu ve acısını düşünemiyorum yavrucağın .
Geri Dön