HABER

Üzerinde büyü var diyerek bileziklerini çaldılar

Bursa'da 2 kadın dolandırıcı, "Üzerinde büyü var mezar toprağı atılmış" diyerek kandırdıkları ev hanımının okuma bahanesiyle altınlarını ve çaldı. Edinilen bilgiye, göre merkez Osmangazi ilçesine bağlı Zekai Gümüşdiş Mahallesi Zafer Sokak'ta meydana gelen olayda, H.B'ye (22) ait eve gelen kimliği belirsiz 2 kadın, kendisine üzerine mezar toprağı atılıp büyü yapıldığını, büyüyü kolundaki besmelesiz olarak taktığı bileziklere okuyarak bozabileceklerini söyledi.

Üzerinde büyü var diyerek bileziklerini çaldılar

Kadın dolandırıcıların kandırmayı başardığı H.B kolundaki 3 adet Adana burması bileziği çıkarıp kadınlara verdi. Bileziklerle yetinmeyen kadın dolandırıcılar H.B'den başka altın ve parasının olup olmadığını sorup onları da getirmesini istedi. Bunun üzerine H.B hastalık için sakladığı 8 adet küçük altın ile 360 YTL parayı da getirip kadınlara teslim etti. Altınları okuma bahanesiyle alıp kese içinde sahte oyuncak bileziklerle değiştiren dolandırıcılar kumaş kesenin ağzını sıkıca bağlayıp H.B'ye verdi.

Keseyi H.B'den 8 ev uzağa götürüp getirmesini isteyen kadın dolandırıcılar, H.B evden çıkar çıkmaz tabanları yağladı. Eve geldiğinde kadınları göremeyen H.B keseyi açtığında dolandırıldığını fark edip eşine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, biri uzun boylu, iri yapılı, kilolu, 1.70 boyunda, kırmızı kazaklı, yanında 7-8 aylık bebeği bulunan, diğeri kısa boylu, normal kilolu, başı örtülü, üzerinde koyu renkli elbiseli ve etekli, esmer tenli olan kadının yakalanması için soruşturma başlattı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler