HABER

Vahşet! Duvara çivilenmiş halde buldular

4 Ekim Dünya Hayvan Haklarını Koruma Günü'nde, Antalya’da 1'i patisinden bahçe duvarına çivilenmiş olmak üzere 3 sokak köpeği ölü halde bulundu. Olaydan sonra harekete geçen polis, çevrede bulunan güvenlik kameralarından yola çıkarak, köpekleri zehirleyerek öldüren şüpheli ya da şüphelilerin peşine düştü.

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü'nde Antalya'da hayvan severleri isyan ettiren olaylar yaşandı. Konyaaltı İlçesi Gürsu Mahallesi 328 Sokak'ta 3 sokak köpeği, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından zehirlendikten sonra patilerinden tel örgüye asıldı. Ölen 3 köpek, sokak sakinleri tarafından bulunduğu yerden indirilerek gömüldü.

YAVRU KEDİYE TEKME

Manavgat'ın tatil beldesi Side'de kediye tekme olayı ise geçen 29 Eylül'de meydana geldi. Apartmandan çıkan bir kişiyi gören 4 yavru kediden 3'ü kaçarken biri yatmaya devam etti. Kimliği belirsiz kişinin tekmesiyle bahçe duvarına sert şekilde çarpan yavru kedi, uzun süre yerde çırpındı. Tekmeyi atan kişi bir şey olmamış gibi yoluna devam etti. Olaya şahit olan apartmanda yaşayan bir kadın, kediyi veteriner götürerek tedaviye aldırdı. 5 gündür tedavisi devam eden kedinin hayati tehlikesinin sürdüğü belirtildi.


Görüntüyü izleyen apartman yöneticisi Timuçin Taş, hayvan hakları derneklerine durumu bildirdi. Durumun jandarmaya bildirilmesi üzerine soruşturma başlatıldı.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
AKEPE NEDEN HAYVAN HAKLARI YASASINI ÇIKARMIYOR .NEREDE CHP .NEREDE DEVLET.
@bizedogrugerekli_2017 insan haklarinin olmadigi bi ulkede hayvan haklari yasasini beklemek ......
aynısını acımadan bunu yapan şerefsizlere yapacaksın.
YETER ARTIK BU ŞEREFSİZLERE HAK ETTİKLERİ CEZALARI VERİN AYNEN HAYVANI ÇİVİLEDİKLERİ GİBİ ONLARI DA ELLERİNDEN AYAKLARINDAN ÇİVİLEYİN SAVUNMASIZ HAYVANLARA BUNU YAPANLAR YARIN İNSANLARA NELER YAPMAZ
Geri Dön