Van'da olaylar çıktı

Van'da izinsiz gösteri yapmak isteyen gruba polis cop ve biber gazıyla müdahale etti. Şehir merkezi savaş alanına döndü. Çıkan olaylarda 2'si polis 10 kişi yaralandı, çok sayıda gösterici gözaltına alındı.

NEVRUZ BİLANÇOSU

Van'da Nevruz Bayramı kutlamalarına izin verilmemesini protesto etmek isteyen ve DTP parti binası önünde toplanan kalabalık grup taşkınlık yapınca polis müdahalesiyle karşılaştı.

NEVRUZ BİLANÇOSU

Polis, şehir merkezinin çeşitli noktalarında toplanan grubu müdahale ederek dağıtırken şehrin birçok yerinde olaylar çıktı. Farklı gruplar polisi taşlayıp çevredeki bina ve işyerlerine zarar verdi.

HAKKARİ ESNAFI KEPENK KAPATTI

NEVRUZ BİLANÇOSU

Hakkari'de çıkabilecek olaylar nedeniyle esnaflar kepenk kapattı. Bütün dükkanların kapalı olduğu Hakkari'de gerginlik devam ediyor.

Hakkari Valiliği'nin DTP İl Teşkilatı'na 22 Mart günü yapılmak istenilen Nevruz kutlamalarına izin vermemesi üzerine yaklaşık 2 günden beridir şehirde gerginlik devam ediyor. Akşam saatlerinde şehrin değişik noktalarında ateş yakarak polis araçlarını taşlayan göstericiler bugün sabah saatlerinde ise yine iş başındaydı. Çıkabilecek olası olaylara karşı esnaf sabahın ilk saatlerinden itibaren kepenklerini kapatmak zorunda kaldı.

Saat 09.30 sıralarında ise Altay Caddesi üzerinde bulunan DTP parti bürosu önüne toplanan grup bölücü sloganlar atarak gösterilerini sürdürüyor. Oldukça gergin olan Hakkari'de polis değişik noktalarda olağanüstü güvenlik önlemlerini sürdürüyor.

Bu arada, Hakkari Valisi Ayhan Nasuhbeyoğlu, bugün çıkan olaylarda 12 kişinin yaralandığını belirtti. Vali Nasuhbeyoğlu, göstericiler ile polis arasındaki olaylarda 12 kişinin yaralandığını ifade ederek, "Bu yaralılardan 7 kişi ayakta tedavi edilirken, 4 kişinin ise hastanede tedavisi sürüyor. Yaralı bir vatandaş ise ambulansla Van'a gönderildi. Bu yaralı için her türlü tedbiri almış durumdayız. Olayların son bulması için de güvenlik güçlerimiz çalışmalarını sürdürüyor" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler