HABER

Vardar Club Brugge maçını değerlendirdi

UEFA Kupası'nda (B) Grubu'nda Belçika'nın Club Brugge takımını 2-1 yenerek gruptan çıkma yolunda iddiasını sürdüren Beşiktaş'ta galibiyetin sevinci yaşanıyor.

Beşiktaş Kulübü Futbol Altyapı Komitesi Başkanı Sinan Vardar, Club Brugge karşısında Kleberson'un oyundan çıkmasının ardından, Ricardinho'nun liderliği eline aldığını belirterek, "Bu takımda bir general oynarsa bu sonuç çok doğal olur" dedi.

Vardar, yaptığı açıklamada, sezon başında Almanya'da yapılan kamptan beri takıma güvendiğini hep söylediğini ifade ederek, "Koşan, pres yapan takımların içinde bir general olursa galibiyet gibi sonuçlar doğal olur. Delgado, Kleberson ve Ricardinho gibi pres yapmayan oyuncuların üçü birarada oynarsa Beşiktaş iyi sonuç alamaz. Club Brugge maçında Baki dahil bütün oyuncular sahada basmadık yer bırakmadı. Club Brugge gibi bir takım iki net pozisyon bulamadı. Sakatlıklar nedeniyle olsa bile Beşiktaş kadroda doğruyu bulmuştur" diye konuştu.

Club Brugge karşısında özellikle Brezilyalı oyuncuları Ricardinho'nun mükemmel oynadığını kaydeden Sinan Vardar, "Diğer oyuncularımız da Ricardinho'ya çok yardımcı oldu. Bir takımda üç general olmaz. Koşan, pres yapan takımlarda lider oyuncu sonuca götürür. Beşiktaş'ın önü açıktır. Ama üç generalle değil" dedi.

-"AKSU, İBRAHİM AKIN İLE YAKINDAN İLGİLENDİ"-
Vardar, Club Brugge karşısında son dakikalarda kırmızı kartla oyun dışı kalmasına rağmen İbrahim Akın'ın da fevkalede oynadığını söyledi.

İbrahim Akın'ın hareketlerine dikkat etmesi ve atılmaması gerektiğini vurgulayan Sinan Vardar, şunları söyledi:

"Bu hareketi yapmamalıydı. Bir kere teknik direktör Tigana, kendisine şans vermeye başladı. Bu şekilde moral motivasyonu arttı. Ayrıca ikinci başkan Murat Aksu, İbrahim Akın ile yakından ilgilendi. Bu ilgiler olursa, futbolcu da tam profesyonelliğe ulaşır ve sorunlar tespit edilirse oyuncunun performansı artacaktır. İbrahim Akın yetenekli bir oyuncu. Bundan sonra yeteneğinin üstüne koyacaktır. Ayrıca Burak da oyuna girdikten sonra iyi oynadı."

Vardar, kaleci Runje'nin yediği gol ile ilgili olarak ise "Runje inanılmaz bir hata sonrası gol yedi. Belçika'da yılın kalecisi seçilmiş ve Beşiktaş gibi bir takımda oynayan bir kaleci böyle gol yememeliydi. Neyse ki maçı galibiyetle tamamladık. Runje yediği gole rağmen kritik bir kurtarış yaptı" dedi.

-"ANKARASPOR MAÇI DAHA ZOR OLACAK"-
Kupada tur için son maçlarını Almanya'nın Bayer Leverkusen takımıyla yapacaklarını hatırlatan yönetici Vardar, "Bu maçtan en az beraberlik alacağımızı düşünüyorum. Ligde Ankaraspor ile yapacağımız maçın Bayer Leverkusen mücadelesinden daha zor geçeceğini düşünüyorum" diye konuştu.

Büyük bir sürprizin olmaması halinde turu geçeceklerini düşünebileceklerini ifade eden Sinan Vardar, sözlerini şöyle tamamladı:

"Almanya'da kendi sahamızda gibi oynayacağız. Sakat oyuncularımız var, ama sakatların yerine oynayanlar iyi mücadele sergiliyor. Dünkü maçta Baki'yi kazandık. Bayer Leverkusen maçından en az beraberlik bekliyorum. Hatta galibiyetle maçtan ayrılacağımızı düşünüyorum. Ankaraspor maçı bizim için daha zor geçecek. Aykut Kocaman takımına iyi futbol oynatıyor. Savunmada çok hata yapmıyorlar. İnşallah bu karşılaşmayı da kazanırız."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön