HABER

Vatandaştan Gül ve Şahin’e “sigara” şikayeti

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin’e kapalı mekanda sigara içildiği şikayeti geldi

ANKARA (ANKA) -Kapalı alanlarda uygulanan sigara yasağından özellikle cafe, kahvehane ve bar sahipleri şikayet ederken, bu kez Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin’e kapalı mekanda sigara içildiği şikayeti geldi. Muğla’dan isminin saklı tutulmasını isteyen bir vatandaş, Cumhurbaşkanı Gül, Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a gönderdiği mektupta sigara yasağının ihlal edildiği eğlence merkezleri tek tek sıraladı ve denetim yapılmasını istedi.

Kapalı yerlerde uygulanan sigara yasağı iflasın eşiğine gelen kahvehane, bar ve benzeri eğlence merkezlerinin yoğun şikayetlerine konu olurken, bu kez şikayet, yasağın uygulanmamasından şikayet eden ve isminin açıklanmasını istemeyen bir vatandaştan geldi. İsminin gizli tutulmasını isteyen bir vatandaş, Muğla’dan başta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile Muğla Sağlık İl Müdürlüğü ve valiliğine gönderdiği mektupta, sigara yasağını uygulamayan kahvehane ve eğlence merkezlerinin tek tek ismini sıralayarak bu mekanlarda denetim yapılmasını istedi.

Vatandaş gönderdiği mektupta, kapalı mekanlarda sigara içilmesini yasaklayan yasaya rağmen, Muğla’da pek çok kahvehane ve işyerinde bu yasağın uygulanmadığını bildirdi. Mektubunda sigara yasağıyla ilgili denetimlerin yetersizliğinden de şikayet eden vatandaş,Gül ve Şahin’den Muğla’daki kahvehane ve eğlence merkezlerinin daha sık denetlenmesi için yardım istedi. Vatandaş mektubunda “sigara yasağını uygulamayan mekanlarda yine göz gözü görmüyor. Sigara dumanından geçilmiyor. Bu tür yerlere girmek imkansız, madem böyle bir yasa çıkarıldı, insan sağlığı için olumlu bir yasa. Öyleyse bu yasağın en sıkı şekilde uygulanması için sürekli denetim yapılmalı. İlimizde bu denetimler yapılmıyor, yapılmadığı için de sıraladığım mekanlarda yoğun bir şekilde sigara içilmeye devam ediliyor. Bir vatandaş olarak sigara yasağının tam olarak uygulanmasını ve denetimlerin sıklaştırılmasını istiyorum. Bu konunun peşini bırakmayacağım” dedi. (ANKA)

Geri Dön