Velilere skandal mesaj

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan ailelere uyarı mesajı: "Kız çocuklarınızı kontrol altına alın, erkeği rahat bırakın."

Velilere skandal mesaj

Milliyet'in haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı öğrenci velilerine attığı mesajla kız çocuklarının kontrol altına alınmasının ve izlenmesinin uzun vadede problemli davranışları çözeceğini belirtirken, erkek çocuklarda ise soruna yol açtığını bildirdi.

“KIZ ÇOCUKLARI KONTROL ALTINA ALIN”
MEB Mobil Bilgi Servisi olan ve velilere e-okul sisteminde üretilen devamsızlık, sınav tarihi, not sistemi gibi bilgilerin yanısıra ‘yararlı bilgilerin’ de paylaşıldığı 8383 numarasından ailelere ilginç bir mesaj gönderildi. Genelde öğrencilerin durumuyla ve velilerin tutumlarıyla ilgili tavsiyelerin paylaşıldığı adresten velilere giden mesaj, ailelerin de tepkisine yol açtı.

REHBER ÖĞRETMENLER HAZIRLADI
Milli Eğitim Bakanlığı, “Anne-babanın izleme ve kontrol çabalarını artırması, erkek çocukların uzun vadede daha fazla problemli davranış göstermelerine neden olurken, kız çocukların problemli davranışlarının azalmasını sağlamaktadır. Çocuğunuza vereceğiniz tepki onun cinsiyetine göre farklı sonuçlara yol açabilir.” şeklinde gönderdikleri mesajın uzman psikologlar ve rehber öğretmenler tarafından hazırlandığını söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 152 yorum
AHHH TÜRKİYEM AHHHH HİLAFETİ GETİRMEK İÇİN KOCAMAN ADIMLAR ATILIYO,NERDESİN MUSTAFA KEMAL PAŞAM.
çok komiksin yaaaaaaa hahahahahaha
bunların bir halt getireceği yok memleketi kaosa sürükleyip vazifelerini yapar ikinci vatanlarında keyiflerine bakarlar makarnacılarda müsait yerlerindeki 20*20 kazıkları görünce anlarlar ama iş işten geçmiş olur
ah ki ne ahh kardeş ülkeyi bitirdiler
eyyyy bre cahil evladınıza sahip çıkın demek hilafeti geri getirmekmi keşke gelsede bu zulümler bu zinalar bu sizin gibi medineyet canavarları sussa artık yeter bu ülkeye verdiginiz zarar hilafet dediniz yobaz dediniz gerici dediniz irtica dediniz vatandaşın hakkına hürriyetine saldırma cürreti gösterdiniz sizin yaptıgınız özgürlük başkalarının hakkına gasp etmekten başka bişeye dönüşmedi allah ıslah eylesin sizi.:( MUSTAFA KEMAL ATATÜRK yaşasaydı önce sizin gibileri bu ülkeden kovardı buna emin ol.)
hilafetçi olmuş millet kırmızı tıklayanlara bak resmen şeriatçı bunlar
sen yahudisin herhalde müslüman olmadığın bellide.
DEVLET KENDİ ÜZERİNE DÜŞENİ YAPSIN KİMİN OĞLUNU KIZINI NASIL VE NE ŞEKİLDE YETİŞTİRECEĞİNE KARIŞMASIN ONLARI DÜNYAYA GETİREN ANNE BABA EN İYİ ŞEKİLDE YETİŞMESİ İÇİN GEREKENİ ZATEN YAPIYORDUR BU ONLARI İLĞİLENDİRİR YOK OLDU OLACAK DEVLET DOĞAR DOĞMAZ ÇOCUĞU AİLEDEN ALSIN KAMPLARDA TEK TİP İNSAN ÜRETSİN BÖYLE BİR ŞEY OLABİLİRMİ HER ŞEY BİTTİDE SIRA BUNAMI GELDİ DEVLET AŞİLENİN REFAHINI ARTIRMAYA BAKSIN ONUN İŞİ BU .
tabi yaa herkez en iyi şekilde yetişrtiriyor oğlunu kızını !!!! otobüsler yaşlılara ve büyüklerine yer vermeyen çok iyi yetişen çocuklarla dolu. hatta çok iyi yetiştiren anne çocuğu kalkmasın diye cam kenarına oturtuyor yavrusunu . o kadar güzel yetişiyorlarki ünv de okuya gencecik kızlarımız sokakta öpüşmekten bile çekinmiyor. bu yazdıklarım herkezi kapsıyor değil ama su bir gerçekki yüzde 50 yi geçtiğine eminim.
o zaman okula gerek yok. hocaya gerek yok demektir. okullar ve hocalar insanı düşünsün kritik yapsın ve analitik düşünsün yargılasın diye gönderiyor.
haklısın kardeşim bi taraftan eğitim sistemimizin içine ediyolar birde kalkıp böyle konuşuyolar
doğru diyon kardeş anne baba çok iyi yetiştiriyor çevreye bakınca direk anlaşılıyor zaten 4 4 lük hepsi
Kızlarınıza sahip çıkın kontrol altına alın denilmiş elbette güzel şeyler söylenmiş. Rehber Öğretmenler görmedikleri şeyin raporunu hazırlamaz heralde. Doğru bir uygulama. Kızlarınıza sahip çıkın. Ne demiş atalarımız. ''Eşeği yoldan çıkarır sıpanın oynaması" Siz sıpalarınıza biz eşeklerimize sahip çıkalım :)))))))
evladına eşek benzetmesi yapan ucube makarnayı azalt insani vasıflarını yitiriyorsun
her doğruyu herkes herkese dayatamaz kardeş herkes namuslu olması gerektiğini kendi düşünmelidir öküz değilse tabi fakat bu ülkenin göz göre göre çığırından çıkmasını seyreden halkın namuslu olmasını beklememek lazım birde müslümanlıktan cemaatçilikten falan bahsediyorlar
ABİ, SEN BUNU BÖYLE ANLADIYSAN, ALLAH BELANI VERSİN DİYECEĞİM SANA.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler