HABER

Yarın hava nasıl olacak? Yağmur devam edecek mi? 19 Mayıs 2022 il il hava durumu tahmini...

Yurt genelinde devam eden sıcak havalardan sonra Marmara Bölgesi başta olmak üzere bir çok ilde yağış başladı. Son olarak Boğaziçi Köprüsü ve bağlantı yolları başta olmak üzere bazı noktalarda trafik kilitlenmişti. Peki yarın hava nasıl olacak? Yağmur devam edecek mi? İşte 19 Mayıs 2022 il il hava durumu tahmini...

Yarın hava nasıl olacak? Yağmur devam edecek mi? 19 Mayıs 2022 il il hava durumu tahmini...

İstanbul'da etkili olan yağışın ne zaman sona ereceği merak ediliyor. İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada ise, "İstanbul’da Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün değerlendirmelerine göre; kuvvetli ve gök gürültülü sağanak yağışların 19 Mayıs'ta (yarın) sabah saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin edilmekte. Peki yarın hava nasıl olacak?

YARIN HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün açıklamasında "Dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." denildi. Diğer yandan sıcaklıkların da kuzeybatı kesimlerde yağışla 4 ila 10 derece azalacağı, hafta sonunda yeniden artacağı tahmin edilmekte.

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada ise, "İstanbul’da Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün değerlendirmelerine göre; kuvvetli ve gök gürültülü sağanak yağışların 19 Mayıs'ta (yarın) sabah saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." ifadelerine yer verildi. Yağışlı havanın saat 22.00'den itibaren, serin havanın ise cuma sabah saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği belirtildi.

YAĞMUR NE ZAMAN BİTECEK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan yeni değerlendirmelere göre, Yurt genelinde havanın parçalı, yer yer çok bulutlu, güneydoğu kesimleri dışında kalan yerlerin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle sağanak ve gök gürültülü sağanak, bu gece saatlerinde Batı Karadeniz'in iç kesimleri ve Kütahya çevrelerinin yüksekleri ile yarın (Perşembe) Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde (2500m üzeri) görülecek yağışların ise karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

Ayrıca bu akşam saatlerinde Marmara'nın güney ve doğusu ile Batı Karadeniz kıyılarında, yarın Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ve Doğu Akdeniz'in kuzeydoğusunda beklenen yağışların yer yer kuvvetli olacağı öngörülmekte.

Hava şartları sebebiyle yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ise (ani sel, lokal su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım düşmesi, yağış anında kuvvetli rüzgar, trafikte aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmekte.


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler