HABER

Yaşar Kemal’in doktorundan açıklama

"Genel durumu kontrol altında. Uygun ilaç ve destek tedavileri yapılıyor. Herhangi bir olumsuzluğa gidiş söz konusu değil"

Yaşar Kemal’in doktorundan açıklama

Türk edebiyatının efsanevi ismi Yaşar Kemal'in sağlık durumuyla ilgili son gelişmeleri İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akif Karan açıkladı. Karan, "Genel durumu kontrol altında. Uygun ilaç ve destek tedavileri yapılıyor. Herhangi bir olumsuzluğa gidiş söz konusu değil" dedi.

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi BaşhekimiProf. Dr. Mehmet Akif Karan,Yaşar Kemal'in sağlık durumuna ilişkin bilgi verdi. Karan, yazar Yaşar Kemal'in geneldurumunun kontrol altında olduğunu belirterek, "Uygun ilaç ve destek tedavileri yapılıyor. Herhangi bir olumsuzluğa gidiş söz konusu değil" dedi. Yaşar Kemal'in şu anki sağlık durumunun dün itibarıyla olan gelişmelerle birlikte stabil durumda olduğunu belirten Karan, "Genel durumu kontrol altında. Uygun ilaç ve destek tedavileri yapılıyor. Herhangi bir olumsuzluğa gidiş söz konusu değil" dedi. Kemal'in akciğer enfeksiyonu ve kalp ritim bozukluğu nedeniyle yoğun bakım biriminde tedaviye alındığını anımsatan Karan, giderek iyileşme belirtilerinin ortaya çıkmasını beklediklerini dile getirdi. Kemal'in ne kadar daha yoğun bakım biriminde devam edeceğini öngörmelerinin mümkün olmadığını ifade eden Karan, sağlık durumunda bir bozulmanın olmamasının hastalığın seyrinin giderek daha iyiye evirilmesi beklentilerine neden olduğunu anlattı. Kemal'in sağlık durumunun iyiye gitmesinden umutlu olduklarını belirten Karan, tüm uzman ekiplerin, öğretim üyelerinin yakından ilgilendiklerini ifade ederek, "Kısa zamanda daha iyi haberler verebilmeyi umut ediyoruz. Ailesi yanında. Onlarda durumun son derece bilincindeler gayet uyumlu bir işbirliği içinde tedavisi sürüyor" dedi.

(ANKA)

Geri Dön