HABER

Yasin Hayal böbrek taşı düşürüyor

Hrant Dink cinayetinin azmettiricisi Yasin Hayal'e, şiddetli karın ağları nedeniyle getirildiği Tekirdağ Devlet Hastanesi'nde Nephrolithiasis (böbrek taşı) teşhisi konuldu.

TEKİRDAĞ (İHA) - Tekirdağ F Tipi Yüksek Güvenlik Cezaevi'nde tutuklu bulunan Hrant Dink cinayetinin azmettiricisi Yasin Hayal'e, şiddetli karın ağları nedeniyle getirildiği Tekirdağ Devlet Hastanesi'nde Nephrolithiasis (böbrek taşı) teşhisi konuldu. Hastanede yarım saat kalan Hayal'e ilaç tedavisi önerildi.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayetinin azmettirici olarak tutuklandıktan sonra Tekirdağ F Tipi Yüksek Güvenlik Cezaevi'ne konulan Yasin Hayal, sabah saatlerinde şiddetli karın ağrısı şikayetleri ile Tekirdağ Devlet Hastanesi'ne getirildi. Tutuklu ve sevk aracından geniş güvenlik önlemleri altında çıkarılan Hayal'in üroloji servisinde tetkikleri yapıldı. Şiddetli karın ağrısı şikayetleri nedeniyle ultrasona alınarak röntgeni çekildi. Yasin Hayal'in böbrek taşı düşürdüğü ve bu nedenle

şiddetli karın ağrıları çektiği belirlenirken, doktorlar Hayal'e ilaç tedavisi önerdi. Tekirdağ Devlet Hastanesi'nde yarım saat kalan Hayal, daha sonra tutuklu ve sevk aracına bindirilerek F Tipi Cezaevi'ne götürüldü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön