Yaşlı ve Engelliler Merkezi’nde filim sahnelerini aratmayan deprem tatbikatı

Arnavutköy Belediyesi Yaşlı ve Engelliler Merkezi’nde (AYEM) düzenlenen deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Arnavutköy Belediyesi Yaşlı ve Engelliler Merkezi’nde (AYEM) düzenlenen deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı. Film sahneleri gibi olan tatbikatta yaşlılar ve engelli gençler içeriden başarıyla tahliye edildi.
Arnavutköy Belediyesi Yaşlı ve Engelliler Merkezi’nde (AYEM) düzenlenen tatbikat, gerçeğini aratmadı. Arnavutköy Belediyesi, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Arnavutköy Belediyesi Arama Kurtarma biriminin (ARKUR) ortaklığında düzenlenen tatbikat sırasında, 200 engelli kursiyer ile yakını ekipler tarafından kısa sürede tahliye edildi. Afet Acil Durum tatbikatında heyecanlı sahneler yaşanırken, 7.2 şiddetindeki deprem sırasında binayı duman sardı. İçeride mahsur kalan engelli kursiyerlerin kurtarılması için harekete geçen İtfaiye ve AFAD ekipleri ,başarılı bir kurtarma operasyonuna imza attı. En üst katta mahsur kalan engelliler, ipli istasyon vasıtasıyla kurtarılırken, tatbikat sırasında film sahnesini aratmayan görüntüler ortaya çıktı.
Arnavutköy Belediyesi Arama Kurtarma Birim Yöneticisi Deniz Gök, “Afetin ne zaman geleceğini bilemiyoruz. Bu amaçla afetten korunmak için bilincin gelişmesi ve afet anında neler yapılması gerektiği önem kazanıyor. Alınacak tedbirlerle afet anında ortaya çıkabilecek büyük zararların önüne geçilebilir” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler