Yemeklerdeki tuz miktarını ölçebilen cihaz

Yemeklerinizin tuz oranını öğrenerek sağlıklı olup olmadığını tespit etmeniz daha kolay hale geliyor.

Yemeklerdeki tuz miktarını ölçebilen cihaz

Birçok hastalığın en önemli nedenlerinden biri olarak gösterilen tuz, çoğu ülkede minimum düzeyde kullanılmaya çalışılıyor. Halk bu konuda bilinçlendiriliyor ve tuzun sağlığa olan zararları da detaylı bir şekilde anlatılıyor. Peki yemeğimizin sağlıksız derecede tuzlu olduğunu nasıl anlayabiliriz? İşte bu sorunun cevabını da tuz ölçen cihazımız ile almamız mümkün oluyor.

Termometreye benzetebileceğimiz bu cihaz, küçük bir lityum pil aracılığıyla çalışıyor. Üzerinde LED uyarıcıların bulunduğu cihazın ucunu yemeğimize değdiriyor ve bir süre bekliyoruz. Eğer yemeğimiz çok tuzluysa uyarı veriliyor. Tuz seviyesi normal ise de bu konuda bilgilendirme yapılıyor. Bu bilgilerin hepsini ışıkların konumundan kolayca anlayabiliyoruz. Sadece sulu yemeklerde ölçüm yapabilen bu cihaz, kuru veya soğuk yiyeceklerin tuz miktarını ise ölçemiyor.

Tuz kullanmayı alışkanlık haline getiren insanlar için gerekli olabilecek olan ve kolaylıkla taşınabilir, küçük bir yapıda olması sebebiyle de dikkat çeken cihazın şu anda Tokyo ve Amerika’da satışta olduğu biliniyor. Fiyatı ise 19.80$ olarak belirtilmiş. Diğer ülkelere gelip gelmeyeceğiyle ilgili ise kesin bir bilgi bulunmuyor.

iPhone 5C’nin Resimleri Sızdırıldı!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
1 tencere yemeğe 1 çay kaşığı tuz koyun, bu aptal aletlere gerek kalmaz. Ki 10 gram tuz hergün alınmalıdır.
Üretmedikleri cihaz kalmadı artık ne üretecekler diyorum bazen gene bişey buluyorlar:) Yakında bi robot olcak oturucaz o yürücek biz kumanda edicez:)
Diğer Haberler