Yeni Zelanda’daki iki cami ziyarete açıldı

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki terör saldırısında 50 kişinin hayatını kaybettiği Al Noor ve Linwood camileri, güvenlik incelemelerinin tamamlanmasının ardından ziyarete açıldı.

Yeni Zelanda’daki iki cami ziyarete açıldı

Radyo Yeni Zelanda’nın (RNZ) haberine göre, 15 Mart Cuma günü yaşanan terör saldırısı sonrasında başlattıkları incelemeyi tamamlayan güvenlik birimleri, Al Noor ve Linwood camilerini yöneticilere teslim etti.

Yaklaşık bir hafta boyunca polis kordonu altında kalan ve 42 kişinin hayatını kaybettiği Al Noor camisinin yerel saatle ile 11’de (TS 01:00) cami yönetimi ve Müslüman liderlerden oluşan bir grup tarafından devralındığı bildirildi.

Dean’s Bulvarı'ndaki Al Noor camisini devralan gruba, Yeni Zelanda Emniyet Müdür Yardımcısı Wally Haumaha’nın eşlik ettiği açıklandı.

LİNDWOOD CAMİSİ DE YÖNETİME DEVREDİLDİ

Polisin başlattığı olay yeri incelemesinin sona ermesiyle terör saldırasına hedef olan Linwood Camisi de yöneticiler tarafından devralındı. Cami İmamı Alabi Lateef Zirullah ve cami yöneticilerinin yaklaşık bir hafta boyunca kapalı kalan camiyi öğleden sonra polisten teslim aldığı belirtildi.

CAMİLER ZİYARETE AÇILDI

Tüm dünyada tepki uyandıran terör saldırısında 50 kişinin hayatını kaybettiği 50 kişinin de yaralandığı Al Noor ve Linwood camilerinin ne zaman ibadete açılacağı henüz bilinmiyor. Ancak cami yönetimlerine teslim edilen ve tam onarıldığı belirtilen iki caminin de ziyarete açıldığı duyuruldu. Fotoğraf çekimine izin verilmeyen ziyaretlerin 15 kişilik gruplar halinde yapılabildiği aktarıldı.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
HACE BEKTAŞ VELİ HAZRETLERİNİN KENDİSİNE GÖRE BİR İBADET ŞEKLİ METODU VARDIR OLABİLİR ama BU BİZ MÜSLÜMANLARI BAĞLAMAZ BİZİ PEYGAMBERİMİZ Hz.MUHAMMED S.A.V BAĞLAR AYRICA HACE BEKTAŞ VELİ HAZRETLERİ PEYGAMBERİMİZ Hz.MUHAMMED VE SEYYİD ABDÜLKADİR GEYLANİ HAZRETLERİ NDEN DAHA BÜYÜK DEĞİL ONLAR 5 VAKİT NAMAZINI KILAN HAC EDEN RAMAZAN ORUCUNU TUTAN vb İNSANLARDI SAZLA SEMAHLA İBADET ETMEZLERDİ PEYGAMBERİMİZ OKYANUS İSE
TASAVVUF ! KURANI KERİMDEN ÇIKARDIĞI METODLARI YOL VE YÖNTEMLERİ SIRRI BULAN VE HALİFELERİ ARACILIĞIYLA NESİLDEN NESİLE TAŞIYAN MÜRŞİDİ KAMİL ELİYLE YAPILAN BİR NEFİS MÜCADELESİ ZİKİR VE İBADETLER BÜTÜNÜDÜR TAMAMEN İSLAMA VE KURANA PEYGAMBERİMİZ e HİRA MAĞARASINDA İLK VAHYİN GELMESİNE KADAR GEÇEN UZLETLERİDE ÇİLE ERBAİN ÇIKARMAK ŞEKLİNDE UYGULAYAN BİR OLGUNLAŞTIRMA OKULUDUR SIRRIN SAHİBİ MÜRŞİDİ KAMİLİDİR TALEBE ONUN ELİYLE EVLİYA OLUR KERAMET SAHİBİ OLUR
TASAVVUFUN ; KAYNAĞI KURANDIR PEYGAMBERİMİZ dir TASAVVUFTA , KURANDAKİ VE PEYGAMBERİMİZ in HAYATINDAKİ VAHYİN GELİŞİNİ KADARKİ HAYATI BELLİ BİR METOD KURAL HALİNE GETİRİLEREK SIRRI ELDE ETMİŞ MÜRŞİDİ KAMİL DENİLEN KİMSELER ELİYLE MÜRİDLERİN MANEVİ OLARAK OLĞUNLAŞTIRILIP YERLERİNE HALİFE YAPILMASI EVLİYA MAKAMINA KERAMET SAHİBİ OLABİLME MAKAMINA GETİRİLMESİDİR HACE BEKTAŞ VELİ HAZRETLERİNİN YUNUS EMRE ye VERDİĞİ NEFES VE ÜFTADE HAZRETLERİNİN AZİZ MAHMUT HÜDAYİ HAZRETLERINn
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler