HABER

Yeşim Salkım "deve" ile Güzide'yi kastetmedi

İSTANBUL (İHA) - Yeşim Salkım'ın, manken Güzide Duran için "Devede de boy var ama eşek çekiyor" diyerek hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davanın duruşmasına devam edildi.

İstanbul 3. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Yeşim Salkım ve şikayetçi Güzide Duran katılmazken, Bekir Yıldız ve Ebru Gülünay tanık olarak duruşmada yerini aldı. Tanık olarak dinlenen Bekir Yıldız, Yeşim Salkım'ın koruma şoförü ve aynı zamanda korumalığını yaptığını belirterek, "İddianamede yer alan sözleri direk müştekiyi kastederek söylemiş değil. Kendisi ile seyahate çıktığımız zaman Güzide Duran hakkında olumlu şeyler söyler. Kendisinin küçük olduğunu, zaman zaman hata yapabileceğini,bunları büyüklerin affedeceğini söylerdi. 'Devede de boy var önünü eşek çekiyor"u atasözü olarak söylemiştir. Güzide Hanımı kastetmemiştir. Güzide Hanım'ın da boyu uzun olduğu için üzerine alınmış olabilir. Ama kendisi hedef alınarak söylenmemiştir. Benim yanımda bulunduğu sürece Güzide Duran hakkında onu küçük dürücü, hakaret edici söz söylememiştir" şeklinde konuştu.

Tanık Ebru Gülünay ise Yeşim Salkım'ın o sözü Güzide Duran'ı hedef alarak söylemediğini ifade ederek, "İlker İnanoğlu Yeşim Salkım ile evlenmesine rağmen Güzide Duran, İnanoğlu'nun annesi ve teyzesiyle, bazı arkadaşlarıyla sürekli konuşuyordu, gidip geliyordu. Yeşim Salkım nereye gitse hemen arkasından Güzide Duran da geliyordu. Basın da onları takip ettiği için buna yönelik basında değişik sorular sormaktaydı. Yeşim Hanım da zorunlu olarak sorulan bu sorulara cevap vermekteydi. 'Devede de boy var önünü eşek çekiyor'u kendisini hedef alarak söylememiştir. Güzide Duran'ın bu tutum ve davranışlarının sonrasında hem Yeşim Hanım hem de İlker İnanoğlu rahatsız olmaktaydı. Eve döndüklerinde kavga ediyorlardı. Ayrılmaları da bu kavgalardan olmuştur. Bu sözler tamamen Güzide Hanım'ın hareketlerinin kışkırtmasından olmuştur. Basınında kışkırtması sonucu söylenmiş sözler olabilir. Ben kendisine söylenmiş söz olduğunu düşünmüyorum" diye konuştu.
Tanıkları dinleyen mahkeme heyeti, karar vermek için duruşmayı erteledi. Tanık Ebru Gülünay, adliye çıkışı basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön