HABER

Yıkım çocukları yıktı

BURSA (İHA) - Bursa'da gerçekleştirilen balyoz operasyonunda trajik görüntüler yaşandı. Okula gitmek için hazırlık yapan öğrenciler, evlerinin yıkılmasının gözyaşlarıyla izlerken, 3 yaşındaki Kübra'nın haykırışları polisleri de duygulandırdı. Mahalleli ise yıkımı alkışlayarak protesto etti.

Osmangazi Belediyesi'nin Küçükbalıklı, Bahar, Başaran ve Yeşilova ruhsatsız yapıldığını tespit ettiği 8 evin kaçak bölümleri yıkıldı. Küçükbalıklı Mahallesi Kadı Sokak'ta Celal Satılmış'a ait kaçak binanın 3. katı yıkılırken, evde bulunanlar gözyaşlarına boğuldu. Oğlunu askerde şehit verdiğini söyleyen Hatice Satılmış, kocasının belediyeye 1 milyar lira para ödediğini belirterek, evinin yıkılmasına tepki gösterdi. Polislere yalvararak, yıkımın durdurulmasını isteyen yaşlı kadın, "Hırsızlık mı yaptık, anarşist mi olduk? Belediye hem paramızı alıyor, hem de binamızı yıkıyor. Yazıklar olsun" şeklinde bağırırken, komşuları tarafından güçlükle sakinleştirildi.

Yıkımın en trajik görüntüleri Arif Çalışkan'a ait kaçak binanın yıkımı sırasında yaşandı. İşten atılan oğlunu kiradan kurtarmak için yaptırdığını söylediği 2. kat için gerekli ödemeleri yaptığını söyleyen Çalışkan, "Belediyeye ödediğim paradan sonra en kısa sürede ruhsat alacağım söylendi. Şimdi niye yıkıyorsunuz?" diyerek yıkımı önlemek için uzun süre dil döktü. Yaşlı adam derdini anlatırken, 3 yaşındaki torunu Kübra'nın haykırışları ise polisleri de duygulandırdı. Minik kız, büyük umutlarda yaptırdıkları evlerinin yıkımı sırasında hıçkıra hıçkıra ağlarken, yıkımda her hangi bir olay yaşanmadı.

Yıkım, mahallede oturan vatandaşların da tepkisini çekti. Bursa'nın yarısından fazlasının kaçak olduğunu ileri süren vatandaşlar, "Kaçak yapılar yıkılacaksa bütün şehri yıkın. Harcanan inşaat malzemelerine yazık" diye bağırarak, alkışlarla olayı protesto ettiler. Belediye yetkilileri, vatandaşların ödediği paraların kaçak inşaata kesilen ceza bedeli olduğunu bildirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön